Сега е точно : Јули 14th, 2024, 3:52 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: како сте започнале ? а? ))
ТемаИспратено: Септември 14th, 2008, 2:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 13th, 2008, 5:48 pm
Мислења: 22
Локација: earth
Овааа тема е за тие што цртаат граффити , па да кажат како (кога) започнале (и како завршиле :D ) Дали некој им потпомогнал , или сами рокале :) и слични работи .
Јас почнав со глупи потписи НЕ тагови :) и мислев дека можам да цртам графити , и нацртав еден скапан - мал и неубав :lol: и после уште многу, и така станав повешт во цртање на ѕид.
Од летово се здивев почнав посериозно да чкртам :wink: и се турив на comeclean и т'кa .
Па на форумот луѓе што цртаат , можат да си ја кажат својата хисторија :) п0ЗзКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 14th, 2008, 6:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Епа вака....прво низ нетов само разгледував графити,па се попалив по тоа и имав желба да почнам,па коа почнав земав тапа спрејови,и тапа срање нацртав со тоа,али земав саботаж и така од ден на ден се усовршувам.......крај :)

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 21st, 2008, 3:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
haha, leelee, nikad ne si mi kazal deka si crtal NE tagovi haha nezdrav si zimi se :)

a za jas kako po4nav mozam da pisham i roman :D , ama nakratko:

Prvo se popaliv po grafitite koa SERS po4na da crta, ama jas samo go gledav i nabljuduvav na po4etok, i mu 4uvav straza :D , ama edno vreme mi tekna, zosho i ja da ne po4nam, iako sum mal si vikam da vidime sho ke bidne, e sea mene celta na zivotot ne mi e da bidam poznat grafiti crta4, ama toa me opusta i se 4uvstvuvam ispolnet so crtanjeto!

I taka se po4nav da crtam AS sho ustvari se inicijalite od moeto ime, ama si vikam bolje da go smednam ova zasho ke mozat da me otkrijat vaka :D i se organizirav so edno drugar4e da crtam RPS (Rap za Podobar Svet), ama pred malku se skarav so nego pa veke ne spagam vo grupata!

Ina4e od koga po4nav da crtam RPS si vikam, treba da si izmislam i nesho individualno da mozam da crtam samostojno pa gleav DRAGON BALL Z pa 4uv kao gospod go vikaat KAMI, pa mi tekna, si vikam aj ke crtam KAME (ko demek KAMI Junior :D , detski razmisluvanja :D 8) ) i napraiv nekolku skici i nacrtav so sers eden kame troap.

I taka veke po4nav da crtam edni seriozni KAME masterpisi, ama na eden 4as po hemija, koa imavme 2 oddelenia zaedno, toj Tase sho sedeshe do mene, mi go vide blackbookot i onaka mi re4e sho ne se potpishuvash ASTRAL? i mi svetna :D i od togash crtam ASTRAL

ina4e jas i sers iame crew VEC (Vukof Efekt Crew) ama ushe ne sme nacrtale nisho od toa, a iame skici!

и така, тоа е мојата графити историја на кратко :D

Позззззззззззззззззззззззззззззздрав

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 21st, 2008, 3:55 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2008, 2:25 pm
Мислења: 654
Локација: skopje, avtokomanda
ее така треба деца :D

_________________
<º))))><.·´¯`·.ãÞŠöļūť.·´¯`·.¸><((((º>
`''' 水갇務最햰 水갇務最햰‘싋섟縹近曜


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 6:17 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 6th, 2008, 5:49 pm
Мислења: 62
Crtam edno 2 ipol godini.Istite skici,istite sprejovi sve e isto i nemam nisto postignato :):) imam crew so uste edno drugarce VHC(vlae hrom crew) i toa... !!

_________________
DEMO e zver


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 26th, 2008, 5:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
лелеее :D коа ке си го видам напишаново главоболка ме факја :lol:

како не ме мрзело толку да пишуем :lol:

ина4е демо, долго си цртал ти :) ама ти неам многу графити видено, ти иам видено 5-6 графити само!

добро мозе си цртал на друго место :)

позз

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 4:34 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Bese negde 2004 koa so drugari zemavme naj ckart sprej sto go imase u prodavnicata .
Ckrtavme po zidovi ama bes nikakva cel .Podocna gi razgledav liniite jas sto gi napraviv i mi zalicea na nekoj si vid na tag.Od togas se usovrsuvav i ako naletate na nekoj tag "Ill" ili "Nevalessthanill" neka vi tekne civo e toa:D pozz


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 16th, 2008, 5:55 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 15th, 2008, 8:09 pm
Мислења: 10
Локација: Skopje
епа вака :) јас почнав со другарче именуван зоки во седмо одделение :D и нешо безвезе седевме у порта и земавме спрееви нешо ау шкрабавме и после тоа нешо седнавме и двајцата цртавме..и земавме спрееви и почнавме..би качил слики ама незнам како пошо сум нов :lol: и после тоа престанавме и двајцата...отидовме на гитара и заборавивме на се...и сега во март-април јас тргнав соло играч хаха и се запознав со нак2 и ми помогна околу цртањето (фала ти :lol: ) и почнав со него да цртам и после со другарче друго ме викна (Цаки) и почна да црта и он и сеа заедно сме со него и Зоки во кру 8) Wall Cleaners Crew или скратено WC Crew...хахахахах епа тоа...сеа сум втора година бај д веј..и се се одвива добро :D поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 5th, 2009, 3:46 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 30th, 2008, 4:39 pm
Мислења: 103
Локација: bitola
ïà ïðâî ãëåäàâ ãðàôèòè íà íåò è íåêî¼ ñî èìàò öðòàíî íèç ãðàä...ïà ñè ðåêîâ îòè íå è ¼àñ...ïà òàêà ñî åäíî äðóãàðöå ñî ñïåîâè çà êîëà öðòàâìå áîìáè...åòå âåêå äâå ãîäèíè àìà ñåà çà çàë ìå ôàòè¼à äçàíäàðè ê༠ñî öðòàì íà âîçî...àìà êî¼ ãè å... åäíàñ ïîöíàâ íåìà çàñòàíâàí¼å


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 5th, 2009, 12:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
strong p Напиша:
па прво гледав графити на нет и некој со имат цртано низ град...па си реков оти не и јас...па така со едно другарце со спеови за кола цртавме бомби...ете веке две години ама сеа за зал ме фатија дзандари кај со цртам на возо...ама кој ги е... еднас поцнав нема застанванје


така е брат, не со откажувај, ја имаш мојата подршка!
ПОЧИТ!

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап