Сега е точно : Jуни 24th, 2024, 7:52 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: BITOLA ART CREW
ТемаИспратено: Јули 11th, 2011, 7:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 13th, 2006, 10:40 pm
Мислења: 125
Локација: ULICITE VO BITOLA
Bitola art crew скратено BAC е составено од Jr.Gong aka Dav, Strong-p aka Sp, Hek aka Zla, Skit aka Mar и малиот Eas. Дечките цртат графити од 2007 а екипата се оформува во 2008...
http://www.youtube.com/watch?v=euAnwo567BI&feature=mfu_in_order&list=UL
еве слики од повеќето графити нацртани во 2009 и 2010, се изработува и видео материјал од неколку графити, и следат уште многу многу графити! Поздрав


_________________
Хардкор како режано ЦД, од мене, со печат, зависни сте од звуков, ко од земјина тежа...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап