Сега е точно : Декември 7th, 2023, 12:03 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: moite prvi skici
ТемаИспратено: Октомври 6th, 2008, 11:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 8:34 pm
Мислења: 24
Локација: stip
eve nekoi od moite prvi skici... :D :D

slobodno ostavajte komentari...

[img][img]http://img61.imageshack.us/img61/1716/dsc00126fl6.th.jpg[/img]Слика[/img]
[img][img]http://img397.imageshack.us/img397/7789/dsc00127de9.th.jpg[/img]Слика[/img]
[img][img]http://img391.imageshack.us/img391/505/dsc00129so9.th.jpg[/img]Слика[/img]
[img][img]http://img145.imageshack.us/img145/5348/dsc00130hg6.th.jpg[/img]Слика[/img]
[img][img]http://img77.imageshack.us/img77/5015/dsc00131jx7.th.jpg[/img]Слика[/img]
СликаСлика


_________________
thats it


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2008, 4:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
per ne jadam gomna, ama ona prvono istoto go iam videno na internet, neznam kade ne se sekjavam i s-to na predposlednoto i na poslednoto CELIOT stil go ima na internet! :roll:

ako go najdam ke pratam link, ina4e brat ne kradi, izmisli samiot, i da bide shkart ke se podobruvash se poishe i poishe zavisi od toa kolku 4esto vezbash!

pozz

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 7th, 2008, 6:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 8:34 pm
Мислења: 24
Локација: stip
Точно е да...првото го има на www.learngraffiti....

За стилот на предпоследната слика исто го има али тоа така го нацртав додека да започнам мој стил... признавам го ископирав :D :D

_________________
thats it


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 20th, 2008, 11:13 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 8:34 pm
Мислења: 24
Локација: stip
Па еве го првенецот.. :D :D
Правен е со спрејови обични(за кола) затоа е растечено..нема други тука у штип..тоа е
позз

СликаСлика

_________________
thats it


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 23rd, 2008, 1:20 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
interesno...

a sho pisuva?

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 23rd, 2008, 1:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 8:34 pm
Мислења: 24
Локација: stip
Пишува Д.О.С(D.O.S)-Директно од Штип

_________________
thats it


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 24th, 2008, 8:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Јаки се графитиве брат.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 2:03 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
ile Напиша:
Пишува Д.О.С(D.O.S)-Директно од Штип


аха добро, зашо о-то ми заличе на Q :)

позз респект

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 29th, 2008, 5:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Некои нови скици?

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 2nd, 2009, 7:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 8:34 pm
Мислења: 24
Локација: stip
Еве некој нови....

Слика
Слика

Слика
Слика

Слика
Слика

Слика Слика

Слика
Слика

Слика

_________________
thats it


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап