Сега е точно : Декември 7th, 2023, 1:05 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Акција на ЗЕЛС за бришење на графити
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 8:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 5th, 2004, 1:45 pm
Мислења: 112
Локација: Gradot_Pod_Isarot
Што мислите за акцијата на ЗЕЛС за бришење на графитите дали тоа ќе ја забави работата на цртачите на графити и дали воопшто треба да се бришат. Според мене ова е тежок удар врз графити уметноста која кај нас штотуку почна да го зема најголемиот замав.
Поздрав


_________________
In The Circle Of Life I Choose The SUN over The STARS


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 11th, 2008, 8:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
И да се избришат ко демек нема тие места пак да се пополнат....и тоа со боље графити...иначе неам чуено за акцијава.....нешто поише ако имаш време да ни кажеш...или линк да прочитаме...

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2008, 12:14 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
мене више ми ебаа еден графит :) значи ова ич не е потребно и Е многу глупо и нема заради ова срање да престанам да цртам, кој ги ебе :twisted: важно глуп народ :) тоа е

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2008, 12:57 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Еј да бе..Јас во весник читав..Срање е ова..Али ко шо спомнаа погоре не значи дека ке престани да се црта..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2008, 3:34 am 
Отсутен

Регистриран: Октомври 14th, 2008, 5:41 pm
Мислења: 41
Локација: Скопје
Еве ја на пример не цртам графити али сепак мноооогу поштувам таква уметност изразена на ѕид и btw сеа првпат разбирам за вакво нешто. Е вакви работи стварно ме курчат. Зошто да не му дозволат на некој кој што црта графити да ја изрази својата уметност(не дека ќе го запрат да црта графити) али зошто да му одземат дел од она што го исполнува и според мене го прави градот поубав, се разбира кога ќе види човек посебно онака добар графит и сеа да отиде тоа у аут. Гарант им боде очи тоа па сега ќе ги бришат. Абе ајде глупости. Како и да е до сите цртачи на графити нека не запираат со цртање. Btw до пред година и кусур на моето бившо основно училиште имаше графит знакот на Wu Tang Clan и него го збришаа, а ептен беше онака тооооппп нацртан :x
Респект до сите посебно до тие што цртаат графити и продолжете понатака
Ццццц што се не ќе измислат бе за да ја запрат слободата на говор било и како да се изразува човек
Позз

_________________
Извинете вистината боли а пак ништо не ви значи, ја утнавте патеката на љубовта и доброто и покрај сите знаци, побарајте прошка на крајот Бог ќе ви прости, ништо не добивате ако на добри зборови возвраќате со пцости.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2008, 5:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Џабе ја праат акцијава... ништо нема да постигнат.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2008, 9:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
абе тапа фаци ... :wink:

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 12th, 2008, 10:22 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Нека бришат тапа графити , добрите нека ги остават. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 14th, 2008, 1:44 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 29th, 2008, 7:57 pm
Мислења: 18
Цитат:
ПИШУВАЈ КИРИЛИЦА


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 16th, 2008, 5:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 15th, 2008, 8:09 pm
Мислења: 10
Локација: Skopje
Значи шо поеќе бришат,толку повеќе ке цртаме 8) џабе ти е,џабе си се мачиш,можеш и на дрво да се качиш :) :) :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап