Сега е точно : Јули 18th, 2024, 3:02 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Зашто нема нови скици и графити на форумов?
ТемаИспратено: Февруари 9th, 2009, 11:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Јас мислам дека на оваа тема скоро ич не влегувате никој .. а глеам нема ни веке нови графити ставено..
А и ова е дел од хип хоп културата.. мислам дека треба да го подржуваме..

Поздрав.


_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 10th, 2009, 7:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
[img][img]http://img6.imageshack.us/img6/3593/dsc00057xs4.th.jpg[/img][/img]
Еве од мене нешто.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 11th, 2009, 12:17 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Ок е.. само поработи уште малку ..

Иначе криво ми е зашто другите ги посетуваат сите теми и слабо влегуваат у графити.. скоро иЧ.. :(

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 11th, 2009, 12:37 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Фала за коментарот.А и мене ми е криво за темава,одамна никој нема ставено графит.Можда за викендов со другари ќе цртаме на ѕид па ќе закачам слика ако нешто биде.И ајде луѓе ставајте слики од графити!Да живне малце темава! :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 16th, 2009, 11:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 16th, 2009, 10:30 pm
Мислења: 1
Ај еве нешо скици од некој таму некаде

Слика Слика Слика Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 17th, 2009, 4:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2008, 11:48 am
Мислења: 85
Локација: nekade na ulica
Слика
by: GanG Lady

Слика
by: LiL Playa

_________________
Рапот Верно Го Чува ДнС Екипа...(една љубов)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2009, 3:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2006, 9:22 pm
Мислења: 186
Локација: negotino
супер сте дечки
ај ке виам како ке биде ке ги ставам и моите
графити
позззззз.... од
НеГоТиНо ГрАдА

_________________
ne me cepkaj ke ti ja izvadam FACATA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2009, 4:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Не се лоши.. Продолжете вака..

Поздрав.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2009, 5:39 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:29 pm
Мислења: 2
Локација: aerodrom
Слика


еве еден вилд од мене позз

_________________
HEMA jbg....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 20th, 2009, 6:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
нели има тема за скици ..
сставајте таму

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап