Сега е точно : Јули 14th, 2024, 3:01 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: TicTacToe in Graffiti Design
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2009, 4:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Maрт 8th, 2009, 3:55 pm
Мислења: 2
Latest release of Graffiti Studio have already released. The most popular version of TicTacToe in Graffiti Design. Feel free to try it and comment it:

Слика

Download:
Код:
http://rapidshare.com/files/206784755/Graffiti_Studio.zip
Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2009, 4:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 2:50 am
Мислења: 82
Локација: In The Darkness..
го пробав и многу е добро. Фала мен RESPECT !!

_________________
BoO


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 13th, 2009, 12:42 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 8th, 2009, 3:55 pm
Мислења: 2
Update:
Код:
http://rapidshare.com/files/207699420/TicTacToe.rar


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 22nd, 2009, 10:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
а што е ова уствари да не симињам за џабе ?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 28th, 2009, 3:54 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 6th, 2008, 5:49 pm
Мислења: 62
Дизајнираш графити.Кратко речено :D :D

_________________
DEMO e zver


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап