Сега е точно : Декември 7th, 2023, 1:07 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Dali sakas da ima Graffiti Jam vo Skopje?
Da 92%  92%  [ 56 ]
Ne 3%  3%  [ 2 ]
Neznam sto e toa 5%  5%  [ 3 ]
Вкупно гласови : 61
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Grafiti Jam vo Skopje
ТемаИспратено: Jуни 4th, 2006, 11:42 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 4th, 2006, 7:30 pm
Мислења: 36
Dali sakas da ima Graffiti Jam vo Skopje?Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 28th, 2006, 12:25 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
Gledam narodna tehnika vo leptokarija ja okrecile pa daj neka nacrtaat pak nekoj cool grafit da ne bide taka prazen prostorot.
Pozdrav.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 10th, 2006, 3:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 28th, 2006, 9:33 pm
Мислења: 18
e ajde ama treba da se najde sponzor da dajt pari za sprejoj :)))))))))))))))))i to ne sprejoj koj se prodavet kaj nas (za nikade se)i plusto nemat niansi samo osnovni boi :)))))inace sum za ama ajde de ne samo na zboroj nekoj neka pocnit :))))))))pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 20th, 2006, 2:32 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Ako vishe ko opcija za glasanja si stajl ' Neznam sho se' Togash daj i objiasnuvanje, za site sho neznaat :) ajhaha


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 20th, 2006, 2:50 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 1st, 2006, 10:19 pm
Мислења: 202
Локација: United States of Chair
Сакам да има графити, нормално... се е боље од оние ѕидоине што се љуштат.... ама графити, лепи некои а не БУЧКО ПЕДЕР, ЉУБЧО Е НАЈБОЉИ :D :D :D :D :D

_________________
www.soundclick.com/rapmkd

www.badijala.com - Единствен Warez форум во Македонија


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 23rd, 2006, 4:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 12th, 2006, 9:27 pm
Мислења: 1212
Локација: So Te InTeReSiRa
E CASPER TUKA SI U PRAVO BOLJE DA IMA GRAFITI OTKOLKU OVOJ E PEDER,ONOJ E PEDRER..... :D :D :D :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2006, 9:17 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 24th, 2004, 5:47 pm
Мислења: 48
Локација: Ченто, СКОПЈЕ
Ја сум за да има Graffiti JAm само што државата НЕЈЌЕ. Тука во Македонија живеат срање луѓе од 50тите, и за нив графитите се срање, криминал и триста глупости, сум имал конфликти со џандари, пензионери, млади мајки да им го на***ам на нив демек Зашто сум цртал на ѕидот незнам тоа било зграда од времето тито кога шетал, па грда била зградата а целата беше исцртана со пароли ВМРО СДСМ и слични глупост. На крај „се откажав„ али вечерта си дојдов со скала нацртав графит и за неколку дена го видов ишкртан со разни имиња да дечурлана од зградата со некој спреј што го нашле

_________________
1 TO THE 2 TO THE 3 ON THE M.I.C.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 14th, 2006, 6:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 14th, 2006, 2:37 pm
Мислења: 160
TOA E TOA SO MU FALI NA SKOPJEVO,AKO VEKE GRADIME HIP HOP KULTURA ZASO DA NE.................NEGO AKO TE FATAT TESKO TEBE. JAS CRTAM NAVECER NA VIDLIVI NAPUSTENI MESTA SO 2 STRAZARI. TOA E BEZBEDNOST

_________________
na so ti licam be


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 17th, 2007, 5:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2006, 9:22 pm
Мислења: 186
Локација: negotino
Jassum za da ima gafiti ama ne samo u skopj tuku nis cla Makdonija.
Mislam baem za mene gafitite ja ptstavuvaat HIP-HOP kuluata


a so mislute vie?

_________________
ne me cepkaj ke ti ja izvadam FACATA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2007, 2:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
u skopjevo ili ke ti gi skrsat prstite zasto si skrtal ili ke te apsat ke te prijavi nekoj od okolni zgradi.
ali najprvo bi prasal pa bi crtal svoevolno nikogas

Crtav edno vreme znam kako idea tie raboti inace interesno e da ia grafiti ali da lici na nesto


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап