Сега е точно : Jуни 4th, 2024, 5:49 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: c c c
ТемаИспратено: Декември 18th, 2007, 1:52 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 13th, 2005, 12:14 pm
Мислења: 198
Локација: Запад
Jas ne se zamaram. Neam potreba, koj kako doaga na zurki pa me zabole kurot.

A да се нафатам да правам забава ќе си го прашам.

Затоа фурајте како знаете, како умеете и нека ве води она вашето ЈАС и чукањето во гради дека е така. Ајде поздрав.


_________________
Life on the streets is real.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 18th, 2007, 9:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
Ja PAK KE VI KAZHAM DOJDETE NA ZHIVOT VO MAKEDONSKI BROD KAJ SHO SME "PREPLAVENI"OD ZHURKI PA KE VE VIDAM TOGASH.... DALI KE ZNAETE DA CENITE ZHURKI ... INAKU I JAS MOZHEAM BE EHE I JAS DA DA SAMO JAS MOZHAM DA ORGANIZIRAM EHEJ SHO VI E ...

I deka nikoj ne go boli kurot zatoa e vaka ... pozz

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 19th, 2007, 4:07 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Koj saka neka tvori kakov saka rap , samo da e vistinski.znachi i da ima povredeni emotivno recitiraat t.e. pishuvaat i pravat za toa , nekoj od vaka nekoj od taka , bash zatoa i postojat stilovi vo rap muzikata...ne e vo toa problemot , problemot e sto 99% od tie sto se deklariraat kako raperi se mislat deka ako slushaat rap treba da pravat i rap i ako ne pravat togash se na nekoe glupo ponisko nivo...sto e totalno moronski taka da se misli zatoa sto slushatelite se tie koi go ocenuvaat i uzivaat vo muzikata koja nekoj drug ja pravi....gledam nekoj licnosti tuka deka imaat pogolem ego trip i vikaat deka e bescelno da se zboruva na ovaa tema...pa zasto postoi forumov ako e bescelno toa? se soglasuvam so atentator....i ovde beshe taka pred nekolku godini ...no deneska fala bogu e podruga slikata....uspea toa sto beshe zacrtano....rapot e zivotot za toj sto taka realno si go svaka...i taka i treba da bide...ako sum prepoln so taga sednuvam pishuvam za toa , ako sum prepoln so sreka kje pishuvam za toa....rabotata e so sto sme prepolni nie od okolinava? prepolni so sranja zatoa i mozebi del od scenata se fokusira na praenje na takov rap...iskazuvajki i otslikuvajki gi tie raboti...makar zvuchele i nakurcheno....toa e stilot , nekoj kje prae hardcore rap , nekoj po mellow za slushateli koj kje se najdat vo koj bilo del od toa....bitno e kaj vodi toa JAS , dali vo ego trip ili vo otvorenost i ostavanje na moznost da se cue i drugata strana za da se pocituva....bitno i najbitno e da se pocituva tugjiot trud....vo druga opcija toa sve odi vo voda i se javuvaat raboti kako malce ljuge na koncerti i tako dalje....diskusijava e okej , so ogled na toa sto mnogu luge go posetuvaat forumov koj ima i slushateli i ljuge koi pravat rap muzika....svesnosta kje pocne koga sekoj kje trgne od sebe i kje se definira....ova se odnesuva na tie sto mislat deka se definirale a seuste se daleku od toa....no hejt kon nikogo...

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2008, 10:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 4th, 2007, 3:58 pm
Мислења: 79
Локација: Bitola
AGATO Напиша:
ago toa so gospod i zapovedite si ja znaes diskusijata veke ja pravevme. a za ovaj vtoriov del.....isomislenik sum celosno, i bi sakal da zaklucam so nekoj zbor...KOJ KURAC SE SUDI NA NEKOJ SO NE GO ZNAES? ILI PRIJATELOT NA MOJOT NEPRIJATEL, E I MOJ NEPRIJATEL!? DO KOGA.....?

primer jas:
pola bitola me mrazi, zosto necii zborovi setaat demek agato ja mrazel bitolata se strami od bitolata itn...se iskrsnato od slucajot koga ninja od tetovo go istepaa skinerite vo bt, a moj komentar e sea se stramam so sum od bt za ovaa situacija....pokaneti na zurka i istepan baska toa...nekoi ljuge to gresno go protolkuvale i jadat gomna...a pola raja veruva vo toa bez ni da me znae ni da me poznava...drugi im smetal mojot ''skopski'' akcent koga sum pisel i koga sum zboral.....abe seljaci edni, za site so taka serat i mislat..neka probat da ziveat 5 godini nadvor od doma, bez familija i zivot so od cela mkd ljuge ke vidam oni kako ke zborat. mojot dijalekt e MAKEDONSKI, oti ima poprimeno od skopje, bitola, kumanovo, sv. nikole, kicevo, ohrid itd....epa kako moze da mi sudis i mrazis radi to!?
ili on jadel gomna pravel tepacki ...los coek e...gomnar, svinja...
epa i e...ali toa za nekoj drug a za tebe mozi svetec da bidi.
tokmu koga ova ke go svatite i ke recite nema potreba zs da mu sudam na nekoj so ne go poznavam...tokmu togas ke nema tolku detalni podelbi...

sogledajte se na albancite i zemete primer!
ti si albanec, ti si brat!
ili probaj bugarite:
obedinieto pravi silata!
ili USA:
zaedno mozeme SE!
i red drugi sranja.....


ajt peace si dadov mislenje!
a i ago iznapisa dosta detalno!

POCOT DO SITE


nikoj ne te mrazi vo bitola radi toa i so ne te poznava ..i mnogu se nerviram koga vo postot glumis kako nekoja zrtva...a moe mislenje e deka sam si go napravi toa ...ako bese tolku cesen covek kako so se prajs na forumot ..fizickata presmetka na fontana sto se sluci ke ja zamenese so diskusija...i nemase da dojdi do ova...a ti gi sobra tvoite drugarcinja i mu se nafrli na dete 15 godisno..i pocna da go tepas vo ova pokaza deka si covek taka??po nekolku dena istata greska ja napravi..i pak dokaza deka si coek so toa so
pak se obide na fizicki nacin da gi resis problemitee..bravo..sega podrzvas covek koj pred nekolku godini snimi pesna i ti ja pcuese ekipata an ime ..vo koja sto bese spomnat clen od tvojata ekipa na ime i koga ja slusna pesnata mi rece deka ako si go videl deka ke go samaris ..a sega cini za tebe a??mi zboruvas za slogaa
komentar od agato:

ali za site vas edno imam: ebete mater na sve, ic kur da ne ve boli za nisto! i furajte svoja sema! vreme e za zapaden blok vo Bitola! vreme e za Nova bitola

east ..west filmot uste postoi vo tvojata glava ili se lazam?so ova ke mi dokazis deka si za sloga i deka si za obedineta bitolaa??ne be brat..ete jas ako gresam vo vrska so mojot post..tvoite poranesni clenovi od ekipata koj mnogu vreme pominaja so tebe sigurno ne gresat..so ova nejkam da ti sudam a i ne sum jas toj so treba da sudi ali tvojot post me iziritira..i sakav da ti gi kazam ovie raboti sto jas gi mislam ..ova nema nikakva vrska so tvoite nesoglasuvanja so W.H.F. ti zboram vo moe ime..pozdrav

KOSTA FREESTYLER.

_________________
All good niggas, all the niggas who change the world, die in violence. They don't die in regular ways." -- Tupac Amaru Shakur


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: јо
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2008, 12:31 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 29th, 2006, 11:54 pm
Мислења: 138
Локација: Скопје,Аеродром
За нашите само едно фали....тоа е добро набилдан менталитет!
Зна4и без одмаздувања и сли4ни мизантропски глупирања ќе биде подобра и сцената.....а и траките нормално(ќе нема више дисувања на празно зашто екс пријателот ти легнал со женската итн. :D )
а и журките ќе бидат на повисоко ниво....
Според мене ли4но,фалат многу нешта на рап сценава,а едно од тие е и брејкденсот и поголема експанзија на графити културата(не дека се малку графитиве низ градот,но каде се графити натпреварите што ги има во соседниве држави???)
Друго......поголема колаборација на едни со други.....
Зна4и омразата е надвор од кругот.....

По4ит од Р.А.

_________________
Master of Ceremony is da one who presents da darkest side of his soul by supporting Radically Agressive Policies!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2008, 3:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
da da da pusti gi site zaedno ke se zakolat looooooooooool nema kultura kaj nas be makedonska rabota


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2008, 5:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
za koj kako brat :D ... koj kako ke si ja naredi :D .. jbg toa e shto e za zhal katastrofa :D

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2008, 10:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 28th, 2006, 7:09 pm
Мислења: 1127
Локација: Kozle
Nedostiga razbiranje, pochit i ISKRENOST... ova tretovo posebno!!!!!!!
i ne trea nekoj da se zamara so nesho tugjo, tuku prvo neka trgne od sebe
kakof e i sho vshushnost napravil, pa posle neka zbori za drugiot :wink:

_________________
Language is fatal!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: SORABOTKA
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 4:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
TREBA DA IMA SORABOTKA MEGU SITE GRADOVI VO MK

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 4:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Najloso e toa sto koa ke odis na zurka vo drug grad vekje treba da bides spremen da se tepas edno 60%..... :?
Potoa ima zakani od edni kon drugi da ne se vidat pred oci.....
I kako najvazno od se treba da se sorabotuva megju neafirmirani artisti so drugi od toj kalibar.....
Ili pak sorabotka megju neafirmirani artisti so vekje poznati na javnosta izveduvaci.....

Koga ke se popravat site ovie raboti vo globala ke mozeme da ja osmislime nasava nekakva si kultura na hip hop kako i nasata scena


Peace

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 5 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап