Сега е точно : Jуни 24th, 2024, 5:45 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2008, 10:22 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
RaP-RiVaL Напиша:
Шо си слушнал од друг град ?
ima nekoi sto gi cenam no veruj imam n slusnato i mn mi se tinje....ne ig imenuvam posto mn ke se najdat


_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 3rd, 2008, 11:28 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ок брат

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 5th, 2008, 1:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Кај мене, во мојот град нема рапери, никакви. Ни комерцијални, ни хардкор, ни Р од рапер, ни Х од хип хоп...
Ако се сметам ја за единствена единка...
Тоа е. Кога сакам да осетам рап журка, морам да одам или в Тетово или в Скопје. Почесто во Скопје (во Тетово одамна не сум била, срам да ми е) ама некако се снаоѓам.
Дека Скопје има најмногу рапери и услови за снимање - точно. А дека се најдобри - неточно :)
И така.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: SKOPJE LULKA NA MAKEDONSKATA HIP-HOP KULTURA
ТемаИспратено: Октомври 13th, 2009, 10:58 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 23rd, 2006, 1:45 am
Мислења: 259
Локација: The Fucked Up World
факт е дека во Скопје е најдобриот рап ако има болје каде е и кој ги слуша тие групи најди ми една


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: SKOPJE LULKA NA MAKEDONSKATA HIP-HOP KULTURA
ТемаИспратено: Октомври 14th, 2009, 1:09 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Има и на други места квалитет звук, иако во Скопје изобилва, бројност на луѓе пред се.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: SKOPJE LULKA NA MAKEDONSKATA HIP-HOP KULTURA
ТемаИспратено: Октомври 14th, 2009, 9:56 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Не мора да значи дека ако во Скопје има многу рап..дека тука е и најдобриот рап....кај нас пред се...изобилува како што рече Ривалчето...бројност на оние луѓе што прават рап....било да се добри или не...а јас се согласувам...пошо во Скопје има повеќе квантитет отколку квалитет...а боље би било обратно нели...а сум слушнал од други градови..ме бендисуваат...Има групи од Тетово, Битола, Охрид, Велес итн...и поединци што ми го прават меракот...така да...Скопје може да се каже дека е лулка на македонската хип-хоп култура...од аспект на тоа...дека тука почнал да се развива рапот...графитите и сл...од тој аспект да...а дека има најдобар рап...па не би сложил комплетно...позз

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 8 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап