Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 4:07 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 5:14 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
od kaj vakva glupost deka ako idesh na zurka u drug grad treba da bidesh spremen da se tepash? sigurno ne te chekaa da dojdesh (osven zborim ako ne si im zgreshil neli) inaku vo drug slucaj ne veruvam deka bi se deshaale problemi...za sorabotki treba toa e normalno ...a tie raboti nemozat da se sredat od denes za utre...taka da poleka no sigurno...


_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 7:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
Crash Mc Напиша:
Najloso e toa sto koa ke odis na zurka vo drug grad vekje treba da bides spremen da se tepas edno 60%..... :?
Potoa ima zakani od edni kon drugi da ne se vidat pred oci.....
I kako najvazno od se treba da se sorabotuva megju neafirmirani artisti so drugi od toj kalibar.....
Ili pak sorabotka megju neafirmirani artisti so vekje poznati na javnosta izveduvaci.....

Koga ke se popravat site ovie raboti vo globala ke mozeme da ja osmislime nasava nekakva si kultura na hip hop kako i nasata scena


Peace


haha lele majko ,pa znaci nemozes da pravish sorabotka so nikogo a ? abe ne zaebavaj,
te razbrav do negde sto sakash da kazes ali ti ne odish sam tamu ,i ne se ponesuvash so toa ddeka treba da se tepash,odish kaj drugar tamu so niv si te pokanile,tie sigurno nema da te viknat a da te istepaat hahahahahhahahah ebate belja :) ajt pzodrav


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 7:37 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
chris d Напиша:
AGATO Напиша:
...

POCOT DO SITE


nikoj ne te mrazi vo bitola radi toa i so ne te poznava ..i mnogu se nerviram koga vo postot glumis kako nekoja zrtva...a moe mislenje e deka sam si go napravi toa ...ako bese tolku cesen covek kako so se prajs na forumot ..fizickata presmetka na fontana sto se sluci ke ja zamenese so diskusija...i nemase da dojdi do ova...a ti gi sobra tvoite drugarcinja i mu se nafrli na dete 15 godisno..i pocna da go tepas vo ova pokaza deka si covek taka??po nekolku dena istata greska ja napravi..i pak dokaza deka si coek so toa so
pak se obide na fizicki nacin da gi resis problemitee..bravo..sega podrzvas covek koj pred nekolku godini snimi pesna i ti ja pcuese ekipata an ime ..vo koja sto bese spomnat clen od tvojata ekipa na ime i koga ja slusna pesnata mi rece deka ako si go videl deka ke go samaris ..a sega cini za tebe a??mi zboruvas za slogaa
komentar od agato:

ali za site vas edno imam: ebete mater na sve, ic kur da ne ve boli za nisto! i furajte svoja sema! vreme e za zapaden blok vo Bitola! vreme e za Nova bitola

east ..west filmot uste postoi vo tvojata glava ili se lazam?so ova ke mi dokazis deka si za sloga i deka si za obedineta bitolaa??ne be brat..ete jas ako gresam vo vrska so mojot post..tvoite poranesni clenovi od ekipata koj mnogu vreme pominaja so tebe sigurno ne gresat..so ova nejkam da ti sudam a i ne sum jas toj so treba da sudi ali tvojot post me iziritira..i sakav da ti gi kazam ovie raboti sto jas gi mislam ..ova nema nikakva vrska so tvoite nesoglasuvanja so W.H.F. ti zboram vo moe ime..pozdrav

KOSTA FREESTYLER.


oki kosta, eve da repliciram. toa sto se sluci na fontana site tie incidenti so sledea kako reakcija na toa, bea rezultat na moja ludost da....ali ne bez pricina. ne imenuvam samo ke te prasam ako ti dojde nekoj gostin tebe od drug grad, ti izlegvas so nego, i nekoj bitolcanec mu se isponasa i isili? 2 pati nakurceno da se ponasa so tebe licno a i so gostinot?! bas ako e `15 godini treba da ima pocit kon postari prvo i da znaj kako da zbora. jebiga...kazimi ti kako bi izreagiral ? a vtorite incidenti bea cisto odmazdeni so den denes ne gi opravduvam i se kaam, ali ako tebe te brkaat 10 dusi so singiri kako ke izreagiras ti ? stavise na moment vo mojot mozok i vidigo i mojot aspekt;)fala na iskrenosta....ne sakam da navredam nikoj, a za zapaden blok se misli strikno na NOVA bitola! oti od tamu falese nesto da se cue, i naednas izlegoa grupi kako i tvojata arnaut male, kako i ekipata na mackinot, taka da...samo napred! vo cela bt neka se razviva rapot, a onoj sto nikad nema da mi gi razbere zborovite, navistina zalam...izvinete na site so ne mi go razbrale muabetot~

peace

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 7:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 4th, 2007, 3:58 pm
Мислења: 79
Локација: Bitola
ok ..te svativ ..sepak trebase da razmislis deka GAVRIL e seuste dete i deka ne razmisluva na negovi godini kako sto bi razmisluvale jas ili ti na pr...i nie sme bile vo tie godini ..i mnogu gluposti sme praele i greski i se...i jas ne sum svetec sum gresel..ali se toa ostanalo vo minatoto...jbg neka se odi samo napredd..aj pozz

_________________
All good niggas, all the niggas who change the world, die in violence. They don't die in regular ways." -- Tupac Amaru Shakur


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 7:59 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
chris d Напиша:
ok ..te svativ ..sepak trebase da razmislis deka GAVRIL e seuste dete i deka ne razmisluva na negovi godini kako sto bi razmisluvale jas ili ti na pr...i nie sme bile vo tie godini ..i mnogu gluposti sme praele i greski i se...i jas ne sum svetec sum gresel..ali se toa ostanalo vo minatoto...jbg neka se odi samo napredd..aj pozz


neka se odi napred! pocit za seta rabota i dostignuvanje vo bt! nekoi raboti ipak ne se brisat taka lesno....

peace

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2008, 8:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
himen Напиша:
Crash Mc Напиша:
Najloso e toa sto koa ke odis na zurka vo drug grad vekje treba da bides spremen da se tepas edno 60%..... :?
Potoa ima zakani od edni kon drugi da ne se vidat pred oci.....
I kako najvazno od se treba da se sorabotuva megju neafirmirani artisti so drugi od toj kalibar.....
Ili pak sorabotka megju neafirmirani artisti so vekje poznati na javnosta izveduvaci.....

Koga ke se popravat site ovie raboti vo globala ke mozeme da ja osmislime nasava nekakva si kultura na hip hop kako i nasata scena


Peace


haha lele majko ,pa znaci nemozes da pravish sorabotka so nikogo a ? abe ne zaebavaj,
te razbrav do negde sto sakash da kazes ali ti ne odish sam tamu ,i ne se ponesuvash so toa ddeka treba da se tepash,odish kaj drugar tamu so niv si te pokanile,tie sigurno nema da te viknat a da te istepaat hahahahahhahahah ebate belja :) ajt pzodrav



Eve na primer ako ne si so nekoj od toj grad?
Brat ima ton pricini ali aj nekjam da filozofiram tuku davam samo cisti primeri

Pozz

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2008, 12:26 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
ti ne odish da se tepash ,odish so pricina da ja pomognesh rap scenava,da se vidish so drugari ako nemash ke stapish vo konntakt ,na forumov ima mnogu od drugite gradovi so toa shto mozesh da se upoznaesh so mnogu luge,zatoa ne tresete zeleni,rap ,ti odish za rap da prezentirash ne odish da se tepash


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 16th, 2008, 10:42 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 5th, 2006, 9:22 pm
Мислења: 186
Локација: negotino
te podrzuvam za toa himen ama i Crasot ima pravo ima takvi nekoi luge samo gleat da te zaebat (sto vika AGO) vo sekoj grat ima takvi luge ne samo vo Skopje ili pak Veles tuku i vo mojot grat vo Negotino kade nema ni malce HIP HOP kultura

_________________
ne me cepkaj ke ti ja izvadam FACATA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 17th, 2008, 5:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 12th, 2006, 7:38 pm
Мислења: 514
Локација: Багдат
abe vidi vo skopje nema takvi raboti da se razbereme,koga ke dojdesh vo skopje nikoj ne te znae ni poznava baska vrie studenti od cela makedonia ,i sto treba sega da znaci toa da gi ubieme lol :) ,daj ne zaebavajte ,ako mi dojde nekoj na gosti ni vlakno nema da mu fali od nego,a za drugi gradovi znam deka e taka ali pak ne odish na bajram sam tamu,taka?vo toj slucaj si kulirash :) pozdrav i ne navleguvajte vo vakvi glupavi muabeti za tepanje,osto nema tepacki na rap zurki na gostuvanja mislam ,nekoj te viknal i se znae da sirish muzika i poznanstvo

ajt pozz


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 18th, 2008, 1:12 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 14th, 2006, 3:43 pm
Мислења: 273
Локација: Makedonski Brod
himen Напиша:
abe vidi vo skopje nema takvi raboti da se razbereme,koga ke dojdesh vo skopje nikoj ne te znae ni poznava baska vrie studenti od cela makedonia ,i sto treba sega da znaci toa da gi ubieme lol :) ,daj ne zaebavajte ,ako mi dojde nekoj na gosti ni vlakno nema da mu fali od nego,a za drugi gradovi znam deka e taka ali pak ne odish na bajram sam tamu,taka?vo toj slucaj si kulirash :) pozdrav i ne navleguvajte vo vakvi glupavi muabeti za tepanje,osto nema tepacki na rap zurki na gostuvanja mislam ,nekoj te viknal i se znae da sirish muzika i poznanstvo

ajt pozz


Tochno 100%si u pravo brat

_________________
i si bile dve muvi i se smuvale doshol bumbarot i gi izbumbaril

www.ridotna-smrtta.tk
www.myspace.com/ridot


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 40 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап