Сега е точно : Aприл 27th, 2024, 2:23 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 17th, 2008, 5:44 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
ama otidovte out of topic..aj jas da se navratam na temata..i onaka e stara i mnogu pati se ima zboruvano za nea..i za veke poznatoto-shirokoto ne te praj raper..ama konkretno za mene: ako sum zhensko, najchesto nosam shiroko (na pantalonite mislam)...i so toa dokazhuvam deka go sakam rapot i deka ne se sramam toa da pokazam na svetot...i ednostavno komotno se chustvuvam taka..ne velam deka tie sho ne se nosat vo shiroko se sramat da pokazhat deka se raperi ama koga veke se odluchile za taa kultura koja sama po sebe si nosi takva obleka zaso i da ne bidat vo shiroko..sepak na sekoj kako mu e udobno-taka..peaceeeee



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 17th, 2008, 5:59 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Ne se nosam u siroko ja sum pozer site me mrazat :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


I'm oldschool so krenata podpetica ups nogavica de :D :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 4th, 2008, 1:46 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 23rd, 2006, 1:45 am
Мислења: 259
Локација: The Fucked Up World
хаха беф на СТР2 на промоција ко за на свадба облецен
рапер сум схо отидоф и испосхтуев не како беф облецен
глупости


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 18th, 2008, 3:21 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
L. Ace Напиша:
хаха беф на СТР2 на промоција ко за на свадба облецен
рапер сум схо отидоф и испосхтуев не како беф облецен
глупости


vo red toa,se slagam..ama pa i ne go lici ko za na svadba oblecen jbg


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 23rd, 2008, 6:59 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
L. Ace Напиша:
хаха беф на СТР2 на промоција ко за на свадба облецен
рапер сум схо отидоф и испосхтуев не како беф облецен
глупости
kuti be dogovorot bese site da se picneme i na kraj samo jas i eden drugar vo kosuli...

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 5th, 2008, 5:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Па јебига, ако можеш да облечеш широки пантолони и маица и сл. и ако можеш да го фураш стилот, зашто да не? Цела финта е во тоа дали САКАШ! Некогаш, широкото е стварно незгодно за носење, ама па сеа, се навикнуа човек. Еве ја си носам широко, и фармеки и маици и баш ми е супер...Дуга прича е ова со облекава, не знам колку пати расправана, па на крај краева, носете што сакате, дечки, тоа е сепак ЛИЧЕН ИЗБОР.

Ова обраќање е ОПШТО, да нема забуни, стриктно поврзано со темата.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 6th, 2008, 4:58 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Cr|m|naL Напиша:
Па јебига, ако можеш да облечеш широки пантолони и маица и сл. и ако можеш да го фураш стилот, зашто да не? Цела финта е во тоа дали САКАШ! Некогаш, широкото е стварно незгодно за носење, ама па сеа, се навикнуа човек. Еве ја си носам широко, и фармеки и маици и баш ми е супер...Дуга прича е ова со облекава, не знам колку пати расправана, па на крај краева, носете што сакате, дечки, тоа е сепак ЛИЧЕН ИЗБОР.

Ова обраќање е ОПШТО, да нема забуни, стриктно поврзано со темата.

ke te namaam...ke si ojsh doma plachenka :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 14th, 2008, 9:42 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 11th, 2007, 12:31 am
Мислења: 90
Локација: Vo Srceto Na Makedonja
Taka kako sto kaza agato deka e mn mn staro prasanjevo,postaro i od nekoj od nas :)) za mene da kazam nosam siroko za da mozam da si stavam edno devojce taka da i muskul 4e da radi hehe se salam :) nosam siroko oti sakam,a inace ne e nikakov problem i da ne se nosi toa e toa pozz Miki Veles :) P.e.a.c.e

_________________
СликаWww.Myspace.com/MikiNastY


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 30th, 2008, 7:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 24th, 2008, 9:43 pm
Мислења: 43
Локација: Природна =)
Абе глеј ја шо мислам,На пример ја ногу мразам машко да е у залепени педерски панталони,мислам бар јас така ги сметам,е сеа за да бидеш рапер,не мора да носеш широки панталони де,али мојо де4ко ако не е рапер,.. па шо знам,да 4укнам у дрво никогаш не би тргнала со КРЕМАЦ..Уствари,на мене мн ми се свиѓа некое машко ако е у широки панталони.лееееј одма у моментот сршувам.. ехауехаухеау заебавам се.. како и да е..епа а јас на пример не носам широки панталони..поеке давам зна4ение на горниот излгед,како на пример марама,дуксер4е,патика,ова она..а за панталони некогаш носам онака фармерка,али сеа во последно време поеќе сакам да носам широка машка фармерка и тоа испокината и нагоре некоја тесна маи4ка и марама секако и патика..Абе 4екај мн забегав од темата..Па според мене за да бидеш рапер мора бар малку од малку да носеш широки свле4ени панталони..ДА ЖИВЕАТ СЛВЕ4ЕНИТЕ ПАНТАЛОНИ !!!!!!!!! хеаухеаухеауе... улава сум :D :D

_________________
Moжеби се загина,можеби тоа време стварно мина,можеби стварно се ми висеше на конец од пајажина,но јас сум таа што сум,јас сум таа Мартина..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 12:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
THE_LADY_D Напиша:
ama otidovte out of topic..aj jas da se navratam na temata..i onaka e stara i mnogu pati se ima zboruvano za nea..i za veke poznatoto-shirokoto ne te praj raper..ama konkretno za mene: ako sum zhensko, najchesto nosam shiroko (na pantalonite mislam)...i so toa dokazhuvam deka go sakam rapot i deka ne se sramam toa da pokazam na svetot...i ednostavno komotno se chustvuvam taka..ne velam deka tie sho ne se nosat vo shiroko se sramat da pokazhat deka se raperi ama koga veke se odluchile za taa kultura koja sama po sebe si nosi takva obleka zaso i da ne bidat vo shiroko..sepak na sekoj kako mu e udobno-taka..peaceeeee


добро кажа, навистина има луѓе шо се срамат од рапот, и го слушаат стуткано, повлечено...
можам да зборам на оваа тема зашо и ја бев таков на почеток, никад не носев широко, може би највише бидејќи луѓето од улица, тие со широко облечени ги сметаат за белјаџии, и им го даваат оној поглед, незз, како демек, шо наредно ке напрајш, сеа копиле едно мрсно, ај да те видам, нешо у овој смисол :) , па заради тоа не носев широко!
А сега, се смени сето тоа, неможам да ја сеа да идам по улица и да им објаснувам на улица за хип-хоп културата, па јбг, се носам како шо сакам, па ја мислам дека тоа е добро за околината во која живеам и за луѓете шо ме знаат, зашто сите они ме знаат, како добро мирно детенце шо не праи проблеми, бла-бла, али јбг од кога се носам во широко, на почеток ме гледаа онака, зачудено, а сеа го прифатија тоа и имаат сосема сменето мислење за хип-хоп културата шо се гледа и по погледот :wink:

а и исто така, веќе (некои од нив) ги гледаат и графитите со различен поглед, тоест почнаа да ја гледаат убавината на графитите, а не нивната деструктивна моќ :twisted:

Во секој случај задоволен сум, шо СИТЕ мои другари, шо го мразеа рапот од дното на душата, сеа, ако не го слушаат барем го поштуваат...

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 33 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап