Сега е точно : Maрт 29th, 2024, 1:46 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Dali mislite deka za raper treba shiroki pantaloni?
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2010, 7:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
само ќе искоментирам на коментарот на Иге дека не треба да се делиме...поделбата бе брат и не е така лоша. Мислам, мора да има поделба, факт е дека не може на секој човек да гледаш исто. Раперите делат (генерално) една филозофија, панкерите друга, фолкерите трета (они ваљда немаат филозофија...да, ова Е дискриминација:)) жените имаат една, мажите друга, децата една, возрасните друга, македонците една, грците друга и така натаму...
зборот ми е дека мора да има поделба за да има соживот. поделбата не мора да значи омраза меѓу поделените групи, туку едноставно - декларација. Генерално, да, сите сме луѓе, ама подгрупи мора да има, така е полесно.
Се извинувам за offtopic.
како што кажав, широкото не е пресудно, ама мислам дека е пожелно...сепак, хип хопот како култура си има и своја мода, нели...како се обидуваме да не ја измелезиме музиката на оваа култура, така мислам дека треба да се запази и нејзината мода...
пичка му мајчина...


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dali mislite deka za raper treba shiroki pantaloni?
ТемаИспратено: Maрт 15th, 2010, 8:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Брат за поделбата ми беше муабетот...дека порано имаше омраза...сега барем се намали тоа...сепак...се дружам со деца металци панкери и што и уште не...сакам да кажам...за друштвото не ми е пресудно кој како се облака и шо слуша...карактерот ми е битен...а облеката..ке кажам пк..не е пресудна...секој би требало да носи тоа што сака...тоа што му е удобно..но од друга страна остава впечаток..кој според мене не е толку битен... За поделба има..и нека има..во некои делови и аспекти од животот и општеството...корисна е... зз :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dali mislite deka za raper treba shiroki pantaloni?
ТемаИспратено: Maрт 16th, 2010, 8:16 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Ige Напиша:
Брат за поделбата ми беше муабетот...дека порано имаше омраза...сега барем се намали тоа...сепак...се дружам со деца металци панкери и што и уште не...сакам да кажам...за друштвото не ми е пресудно кој како се облака и шо слуша...карактерот ми е битен...а облеката..ке кажам пк..не е пресудна...секој би требало да носи тоа што сака...тоа што му е удобно..но од друга страна остава впечаток..кој според мене не е толку битен... За поделба има..и нека има..во некои делови и аспекти од животот и општеството...корисна е... зз :D
абе ако пер не реков да се делиме буквално една група лево друга десно. нормално дека ќе се дружиш, не си животно да го ебам. онака искоментирав "поделба" да не се сфати како синоним за "омраза"...детс ол.
данкеш'н :mrgreen:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dali mislite deka za raper treba shiroki pantaloni?
ТемаИспратено: Maрт 16th, 2010, 9:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
c-sativa Напиша:
Ige Напиша:
Брат за поделбата ми беше муабетот...дека порано имаше омраза...сега барем се намали тоа...сепак...се дружам со деца металци панкери и што и уште не...сакам да кажам...за друштвото не ми е пресудно кој како се облака и шо слуша...карактерот ми е битен...а облеката..ке кажам пк..не е пресудна...секој би требало да носи тоа што сака...тоа што му е удобно..но од друга страна остава впечаток..кој според мене не е толку битен... За поделба има..и нека има..во некои делови и аспекти од животот и општеството...корисна е... зз :D
абе ако пер не реков да се делиме буквално една група лево друга десно. нормално дека ќе се дружиш, не си животно да го ебам. онака искоментирав "поделба" да не се сфати како синоним за "омраза"...детс ол.
данкеш'н :mrgreen:


Уживај де...сфатих те... :D Се слагаме.. :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dali mislite deka za raper treba shiroki pantaloni?
ТемаИспратено: Maрт 17th, 2010, 3:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
еми ние овде ако не се разбереме...да му ибам мајката...
риспекта мадафакерз

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап