Сега е точно : Декември 7th, 2023, 12:55 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 4th, 2009, 3:52 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Хаааааааахаааааахааа ОПАСНИ СТЕ .. КАСАТЕ ЕЈ ... ПАРТАЛИ :D :D :D :D :D :D :D :D :D


_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 4th, 2009, 7:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Дали паметите..? Не постојат рапери, металци, панкери...постојат луѓе и нелуѓе....не е важно дали слушаш рап или правиш рап..битно е она што го носиш во себе... :wink:

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 4th, 2009, 8:20 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 6th, 2008, 11:48 am
Мислења: 85
Локација: nekade na ulica
Ige Напиша:
Дали паметите..? Не постојат рапери, металци, панкери...постојат луѓе и нелуѓе....не е важно дали слушаш рап или правиш рап..битно е она што го носиш во себе... :wink:

ПОЧИТ!!!

_________________
Рапот Верно Го Чува ДнС Екипа...(една љубов)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 12th, 2009, 5:11 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 8th, 2009, 6:03 pm
Мислења: 59
Локација: Berovo A.K.A. Bedrock
Повеќето со иронија го рекле тоа демек гледај у некој филм паднала.Ги стаам на IGNORE и нека серат баш ми е гајле.Ако на некој не му одговара тоа што сум ич да не ме фура баш ми е гајле ... 8)

_________________
Commit suicide and i'll bring ya back to life...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 26th, 2009, 2:59 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Mya_Gravedigga Напиша:
Повеќето со иронија го рекле тоа демек гледај у некој филм паднала.Ги стаам на IGNORE и нека серат баш ми е гајле.Ако на некој не му одговара тоа што сум ич да не ме фура баш ми е гајле ... 8)
Јееееееааааа мадафакин грејвдигаааааа фак'м ол!!!пиис! :twisted:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 1st, 2009, 4:13 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Порано се нервирав коа ке ми кажеа РАПЕР... сеа ми е онака.. не им се замарам.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 6th, 2009, 4:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 14th, 2006, 5:02 pm
Мислења: 148
Локација: Prilep-Centar
hah---Tolku znaat , tolku mu delile kako sto vikaa prilepcani, nemaat vrska od toa pojma nemaat , taka sto ne se zamaram voopsto , iako porano se lutev , nekako vestacki zvuci toa RAPER , jas barem pravam muzika ali sin mu se gjanka taka da ne se zamarajte posto vie pravite muzika , ne dilate droga , i vashite doma ne ve narekuvaa GJANAK , NARKO, tuku RAPER! pozdrav!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 9th, 2009, 6:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Проблем е што кај нас зборот РАПЕР го користат луѓето во многу погешен контекст. Рапер ако точно го користиш е исто ко и ЕмСи, а не тие што ја слушаат музиката. Кај нас сите да се каже алтернативни музички култури до скоро време ги ставаа во еден куп со наркотици, делниквенција и некултура зашто на жалост преовладува она народното или турбо фолкот. Но во последно време све е измешано, не се знае кој јаде а кој пие више, сеа сите се и турбо фолкери и клубери и рапери и рокери. Еве земи ја баграта што иде во колосеум и хард рок редовно, тоа ти е мнозината во македонија и слушаат све живо и диво. Така да тој збор не го слушам толку често како порано што го слушав.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 3:40 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 23rd, 2009, 3:33 pm
Мислења: 14
Локација: Valandovo
Другарите коа ќе ми кажат РАПЕР се гордеам, коа ќе ми кажат РАПЕРИШТЕ уште повеќе се радувам...А некои селјаци коа ќе ми кажат така со иронија дури ми паѓа жал кога ги слишам...ниту имат појма за што зборат, нити знаат какво е чувството со Хип Хопот...Затоа ќе се изнасмеам едно убаво па потоа ќе продолжам по патот...Респект до сите...

_________________
ÐąNĜعŖǿŤ


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап