Сега е точно : Декември 7th, 2023, 12:51 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 10th, 2009, 5:25 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 29th, 2008, 2:23 pm
Мислења: 306
MC е уметник.
Поет.
Најдобра алка во синџирот..
Воин што се бори за духовните вредности лириковно!


_________________
I take on the bravest one
And turn into that bitch ass nigga he was
Cuz, ain't no fakin and no playin
And every word that I say, is every word that I'm slayin


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 10th, 2009, 4:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
girlll Напиша:
MC е уметник.
Поет.
Најдобра алка во синџирот..
Воин што се бори за духовните вредности лириковно!


Све е кажано со ова.
Не треба повеќе да се коментира..
Мислам дека у право е гирл.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: hhh
ТемаИспратено: Февруари 20th, 2009, 2:51 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
dbojadzievski Напиша:
Ne preterujte, KRS aint that good...

Poslednite 2 albuma mu se dobri drugoto mi zvuchi nekako glupo. A za fs ima i mn podobri od nego- Jin tha EmceE na primer

Уат д фак :!: :?:

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: MC-Shto e toa?
ТемаИспратено: Авдуст 12th, 2009, 3:33 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 31st, 2009, 6:21 pm
Мислења: 8
MC = Master Of Ceremony :) ако се разбираме добро :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап