Сега е точно : Jуни 24th, 2024, 7:14 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Поглед одозгора (Колумна)
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2010, 1:30 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Девојко, биг грл. Ова е ФОРУМ, видиш ја овде ја прочитав колумната а на вашиот сајт воопшто и не ја приметив...значи сепак поруката од специјалист која верувам е САМО ДОБРОНАМЕРНА не беше да каже дека он ја напишал колумната туку убаво на крајот кажал од кого е превземена. И голем курац ако е ставена овде, демек некој ќе ја украде и незнам... безвезе, и овде сакам да коментирам не сакам на хипхопмакедонија...
Урбан институт вас може да ви ги заштити колумните само кога ние би плаќале за да имаме пристап до вашиот сајт и вашите текстови. А вака размисли дали може да го допре тоа...уопште не ми е целта да се расправам, туку само да ти кажам дека ни ти ни никој неможе да допре нешто да се шири по интернет.
И да, ги читам овде ставените колумни па и некои на тој сајт. Така да убаво што се трудите да пишуете али немојте да забранувате некој да ви ги чита. Тоа е глупо.

Поздрависимо.


_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Поглед одозгора (Колумна)
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2010, 10:22 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 3rd, 2008, 12:31 am
Мислења: 50
Локација: Doma
Ок нема понатаму да се расправам само сакам во едно да те преправам а тоа е дека никаде не спомнав дека специјалист ја ставил колумната за да се испофали дека тој ја напишал, и секако дека е добронамерно само зборот ми беше по реакција на Фрос очигледно не е прашано.

ама во ред не се ви се замарам више

поздрав до сви

_________________
And you cant trust nobody (nobody)
No one (no one)
Im the scorpion


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Поглед одозгора (Колумна)
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2010, 4:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
B.I.G. GIRL Напиша:
Секако и последна работа доколку сакате свои мислења да оставате имате контакт од сите од http://www.hiphopmacedonia.com и доколку имате нешто против некого можете лично да кажете секако тука сме за контакт .
кој овде има нешто против некого? ни видов ни слушнав некој да каже дека има нешто против некого. шо е муабетов?
B.I.G. GIRL Напиша:
И без хејтање ке молам зашто сепак се работи за една култура, доколку навистина ги читате колумните би се променило нешто , или можеби под ниво ви е тоа ?

стварно од глупости излезе муабет, нејќам да го наречам кавга, не ми стои за кавга. само да те прашам девојче, каде виде ти воопшто хејт? рече nyx-от нешто лошо? зборот е дека сега колумните на Sleet се на уште едно место поставувани, со што шансите да допрат до заинтересираните само можат да се зголемат, и ништо повеќе. и на крај, дали можеби ни е под ниво да ги читаме нејзините или било чии колумни? ако ни беше под ниво, немаше да ги читаме. само не знам зошто местото на кое ги наоѓаме, сега наеднаш е проблем? можеби и би ја разбрал авторката на колумните ако поради икс причини не сака нејзините колумни да завршат овде, ама каква штета имаш ти? и уште еднаш, немаше ни една мисла помислена, а камо ли збор кажан во омраза. далеку се од омраза овие коментари, и сварно си грешка ако си сфатила така. никој не ја оспори работата на вашиот сајт, институт, или што и да е. секоја почит за работата, ама морав да ти забележам на муабетов, за да не излезе нешто од ништо.
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Поглед одозгора (Колумна)
ТемаИспратено: Aприл 17th, 2010, 11:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Добро вечер!! :)

кратко и јасно... Се извинувам официјално :) , и да, брат, беше добро намерно ;) Ти благодарам за мислењето и се согласувам тотално @ nyx

Сестрата Криминал ја почитувам многу, и верувам дека може да направи уште многу за хип-хопот...
За жал не можам да ја затворам или избришам оваа тема, ги немам тие права :(
Еден совет до тебе... Не се замарај! Уживај само и работи на случајот понатаму!

И Сатива, брат, ако сакаш да коментираш на оваа тема, прави го тоа по разбирливо... Мислам, навистина чудно и сосема непотребно ти беше тоа:
„Ах, воа девојче...“

Без навреди и без тупење, ве молам!

Поздрав до сите! :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Поглед одозгора (Колумна)
ТемаИспратено: Aприл 18th, 2010, 2:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
_SpeciaList_ Напиша:
Добро вечер!! :)

кратко и јасно... Се извинувам официјално :) , и да, брат, беше добро намерно ;) Ти благодарам за мислењето и се согласувам тотално @ nyx

Сестрата Криминал ја почитувам многу, и верувам дека може да направи уште многу за хип-хопот...
За жал не можам да ја затворам или избришам оваа тема, ги немам тие права :(
Еден совет до тебе... Не се замарај! Уживај само и работи на случајот понатаму!

И Сатива, брат, ако сакаш да коментираш на оваа тема, прави го тоа по разбирливо... Мислам, навистина чудно и сосема непотребно ти беше тоа:
„Ах, воа девојче...“

Без навреди и без тупење, ве молам!

Поздрав до сите! :)
не беше во негативна смисла.
out

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап