Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 5:24 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 11th, 2008, 4:16 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
RaP-RiVaL Напиша:
Освен waves plugins , кој плагини би ми ги препора4ал ?


бидејки не се разбирам мн у тоа вејвс,мејвс,дејвс :) ке ти писам кои плагини ја ги користам најмногу :
Classic Compresor
Noise reduction plug
Deca multi voice transposer (od mono u stereo)
Limiter
Track EQ
Tape Dealay
Cat delay (ista stvar,slicna t.e stvar so tape delay)
итн итн
бтв . овие сум ги наоѓал на гоогле у пакети,фри беа ,ама знам и митко имасе постирано страна за плагини,побарај ја незнам каде тоцно бесе ама има интеренси ствари
поззКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 11th, 2008, 4:36 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Waves Plugins , се брат комплет од плагини , сли4ни на оние шо ги спомна.. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 11th, 2008, 5:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
ok be ne zbori takvi raboti ima lugje citaat :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2009, 7:00 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Имам дебилен проблем... значи коа сакам да снимам у ацид пуштам да снима и покрај вокалот ми ги снима сите звуци од компјутерот ... рецимо матрицата што тече у позадина ми ја снима ... ако има врска нешо со миксетата Behringer Xenyx 802 поздрав и фала од напред


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 30th, 2009, 3:02 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 20th, 2004, 8:21 am
Мислења: 106
Dado Напиша:
Имам дебилен проблем... значи коа сакам да снимам у ацид пуштам да снима и покрај вокалот ми ги снима сите звуци од компјутерот ... рецимо матрицата што тече у позадина ми ја снима ... ако има врска нешо со миксетата Behringer Xenyx 802 поздрав и фала од напредзависи...
генерално можеш да го решиш вака....
1.оди у миксерот на виндоус, (дупли клик на звучничето десно)
2.Ке побараш инпут контрол или рекординг контрол
3.Најверојатно ти е наместено да снима ват ју хиар а ти глеај да му удриш селект на микрофон и само мајк ке снима..

така некако ќе средиш, али се зависи од модел на звучна и оперативен систем...
п.с. Земи си кјупејс и снимај со АЗИО Драјвер :)
Pozzz


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 30th, 2009, 3:41 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Пробај вака:

Start - Programs - Accessories - Entertainment - Volume Contro и побарај едно Sterep Mix и отштиклирај го.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап