Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 3:55 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 16th, 2009, 6:54 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
епа со здравје да се служиш и со новиот микрофон и со КРКот :)


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2009, 5:50 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 20th, 2004, 8:21 am
Мислења: 106
VOJNIK Напиша:
епа со здравје да се служиш и со новиот микрофон и со КРКот :)

Fala! :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 19th, 2009, 11:27 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Пиши на кирилица , да не ти едитираме мислења :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 31st, 2009, 1:16 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Ме интересира дали може да се најдат микрофони во македонија од брендот : Nady, Audio Technica и Веринџер С-1 или С-3 и доколку може од каде ? фала однапред.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 6th, 2009, 10:46 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2009, 10:03 pm
Мислења: 4
Локација: skopje
Аго јас сакав да те прасам,работам подолго со продукција и ресив несто поквалитетно да поцнам да правам,работам на ацид5 и не планирам да го менјам според мене топ си е,него мене ми интересира на кој програм е најдобро да снимам вокали,имам м-аудио2496 звуцна,агк перцептион 200 микрофон и т.н и до сега снимав на соунд форге!?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 28th, 2009, 11:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
IgorTHePsihoMaster Напиша:
Аго јас сакав да те прасам,работам подолго со продукција и ресив несто поквалитетно да поцнам да правам,работам на ацид5 и не планирам да го менјам според мене топ си е,него мене ми интересира на кој програм е најдобро да снимам вокали,имам м-аудио2496 звуцна,агк перцептион 200 микрофон и т.н и до сега снимав на соунд форге!?


можеш во cubase да снимаш доколку веќе го користиш, знам аго веќе сите вокали таму ги снима, башка добро е што одма ти е наместен вокалот како што е сниман без да мораш мануелно да го местиш.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2009, 4:10 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
Ај малку за ВСТ плагини доста само хардвер :P
Ме интересира што мислите за УАД-1 плагините.За нив требаат две ПЦИ картици за да може да работат онака кракнати не работат.Гледав за нив и ги користат повекето во мастеринг студиа и имаат многу квалитетни компресори,еквилајзери,експандери,реверб,дилеј итн.Па дали вреди да се купат картиците во мисла сум.
Поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 6th, 2009, 5:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
magnusproduction Напиша:
Ај малку за ВСТ плагини доста само хардвер :P
Ме интересира што мислите за УАД-1 плагините.За нив требаат две ПЦИ картици за да може да работат онака кракнати не работат.Гледав за нив и ги користат повекето во мастеринг студиа и имаат многу квалитетни компресори,еквилајзери,експандери,реверб,дилеј итн.Па дали вреди да се купат картиците во мисла сум.
Поздрав


Закон плагинови се на УАД, али не можеш да ги користиш само така без хардверот , заедно функционираат, Аго користи Уад карта за плагинови и е многу задоволен од нив, ако не се лажам ги има кај нас да се набават во артист или vision.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Audio Produkcija: Software vs Hardware
ТемаИспратено: Септември 26th, 2009, 8:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
еј аго сакав да те прашам како си задоволен од Focusrite liquid pro 56 звучната,и онака некој импресии од неа.фала.поздрав

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап