Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 5:38 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 12th, 2008, 12:27 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Dado Напиша:
Значи вака Аго.Имам Wharfedale pro 1.0.Знам дека не е добар микрофон но би сакал да ми кажеш што се ми треба да го пириклучам и да снимам?Јас кога го земав микрофонот ми дадоа кабел со онаков приклучок директрно за у компјутер/звучна .Иначе мајкот е динамички , е и кажи ми колку е тој Shure 58 ама кај нас и кај мозам да го најдам

Поздрав Дадо


Штом е динамички мајк,се што треба да направиш е да го приклучиш у звучна и да цепаш,значи нема потреба од предпојачала и така...за шур см58 врати се поназад у темава имаш подетално објаснувано
поздравКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 14th, 2008, 7:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 28th, 2007, 9:36 am
Мислења: 247
Локација: epicentar Skopje
Vaka phantom ti treba samo za kondenzatorski mic - toa ti e napojuvanje za da dade signal a predpojacalo ti treba za sekoj mic. Sekoj vlez ima nekakov pojacuvac na signalot, najdobar e sekoja komponenta da sestavi soodvetno na vlez koj e napraven za nea. Zatoa ke zabelezish deka i na onboard zvucnite imash poseben mic vlez (toa znaci deka ima nekoe pred pojacalce kakvo takvo e). Poz i bidete mi dobri i uste ednash izvinete sto pisham so zakasnuvanje(+konfuzno), se nadevam deka koga ke go dovrsham studioto ke stavam pak net od studio.
AGE(edna ljubov)

_________________
Pravdata E Relativna Rabota No Vistinata E Edna


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 20th, 2008, 9:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
Ago brat edno prashanje imam do tebe,sakam da zimam mic i se mislam pomegu Se electornics z3300a(479 evra) i rode nt2000(435evra) ili -(Rode Nt2-A(330evra);Rode Nt1000(300evra) nekoj od ovie modeli.sto mislish spored tebe deka e najdobro?pozdrav

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2008, 3:35 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
nema veze srediv.

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2008, 12:19 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Може ли да ми кажете цена за најефтин МПД или МПЦ а дали има некој информации сега колку пари е Шур58см
Малце го тупам али би ве замолил
Поздрав Дадо.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 3rd, 2008, 1:32 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Dado Напиша:
Може ли да ми кажете цена за најефтин МПД или МПЦ а дали има некој информации сега колку пари е Шур58см
Малце го тупам али би ве замолил
Поздрав Дадо.


цената на шурот скоро насекаде е иста,од 5 до 6 илјадарки,а за мпд и мпц не знам


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 4th, 2008, 1:38 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Ок а што мислите за Wharfedale 4.0dm/sd пошто се јавив у Зец електроникс и тој ми го фалеше многу .
Е и Џоле те молам кажи ми некој локации во скопје кај што можам да најдам Шур освен она у град сто е горе скупото .
Поздрав Дадо.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 4th, 2008, 3:40 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
АГО :
Artist System gradski dzid Shure beta 58 A -158e, Shure 58 Se - 115 e.
idi rashetaj ciki centar, artist gradski dzid, star kapishtec...
Pozdrav!
AGO(edna ljubov)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 25th, 2009, 10:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Дали ќе се подобри квалитетот на вокалот ако го приклучам динамичкиот мајк на микрофонско пред појачало?
Поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 25th, 2009, 11:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Dado Напиша:
Дали ќе се подобри квалитетот на вокалот ако го приклучам динамичкиот мајк на микрофонско пред појачало?
Поздрав


да брат , кје биде подобар,али сепак на динамичкиот ,,не му треба,, предпојачало за да работи добро .Но за да извадиш максимум од мајкот пожелно е предпојачалото , звучната и знаенјето кое е многу спомнувано во темиве од поискусните од мене :)


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап