Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 3:37 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2009, 5:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
c-sativa Напиша:
ја сум за свирење, оти е потешко у секој случај...и семплот, и тоа што ќе го отсвириш треба да знаеш каде и како да го уклопиш...само што семплот ти е готов, а ако нешто земеш да го отсвириш, треба малку поголемо познавање и талент...по оргинално е, по креативно, и поквалитетно, секако...не значи па дека тој што знае да свири инструменти загарантирано е добар продуцент...моите песни ја си ги свирам мелодиите на ком, па не сум продуцент...друг човек ги средува, ја само си ги свирам 8) продуцентот што знае да свири инструменти е веќе друга класа продуцент
почит
мир!


Значи си битмејкер на еден начин со тоа шо го пиша 8) 8) 8)


_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 10th, 2009, 6:58 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Crash Mc Напиша:
Значи си битмејкер на еден начин со тоа шо го пиша 8) 8) 8)
ами шо знам бе Краш...ако е тоа тоа, значи е тоа :lol: битмејкер нели е чоек ритмови шо праи? ја си ги правам цели матрици, само ги давам на додатно средување, мастеринг и останати пичке материне...матрицмејкер да не сум...? :lol: :lol: :lol: :lol:
се заебаам малку мали, знаеш шо и како си правам ја, а шо и како продуцентот...
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Sempluvanje Ili Svirenje
ТемаИспратено: Јули 19th, 2009, 10:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 6:49 pm
Мислења: 87
Локација: Kumanovo
читам низ темава таму-ваму.... ииии еднаш исеков една мелодија позната до српската рап сцена од др.иги , очи боје туге и ставив мои удари, и сменив темпо снимав трака и тоа е тоа :lol .. ја стаив на мајспејс , треба да ја тргнам :lol: :lol: :lol: :lol: .позззз

_________________
MAK RAP-------Kumanovo----------

http://www.myspace.com/sectore3

www.myspace.com/kkbeatproduction


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап