Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 4:44 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2009, 10:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Се согласувам со Магнус.. Факт е дека е сјебан квалитетот на myspace...


_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2009, 10:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
magnusproduction Напиша:
_SpeciaList_ Напиша:
magnusproduction Напиша:
Ne stavajte linkovi od Myspace zasto zvukot e unisten, i kaj mozes produkcija da osetis na 64 kbit.Ako mozete stavite gi na nekoj blog kako mp3 so pomala kompresija pa da moze da se oseti miksot na pesnata. Ovaka slusam ama slusam anrazmani a kakov e miksot ....


Нема врска квалитетот на звукот со myspace... Барем сега не. Поззз


Како нема врска коа е уништен квалитетот на мп3 на мајспејс,немој да ми кажеш дека не осекаш разлика...алал нека ти е ако ти е тебе добро!

Поздрав


Секако дека има некоја минимална разлика, но ти рече дека осеќаш 64 kBit. Знаеш како звучи на толку kBit? Како загушена радио снимка без високи тонови. Факт е дека порано, пред да се зачленам јас на мајспејс имаше поголема разлика оригиналниот аудио-звук со звукот на мајспејс. Исто како што имаше разлика на јутјуб... Порано ја немаше опцијата да чуеш и гледаш во HQ.
Тоа ми беше зборот. Поздрав

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 6th, 2009, 6:56 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
абе има разлика,али ко шо рече специјалист ,минимална е... важно се слушаат, шо ве боли


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 6th, 2009, 5:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 9th, 2007, 2:42 pm
Мислења: 58
Локација: Tetovo
У право е magnusproduction На мајспејс звукот е доста понеквалитетен од реалниот.

_________________
Street
Rules
Crew Samo tri zbora slusas
www.myspace.com/surovarealnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: .....................
ТемаИспратено: Jуни 10th, 2009, 5:35 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 14th, 2008, 6:26 pm
Мислења: 53
http://www.mcwarriors.comxa.com/

имате во плеерот неколку бита made by me,па ме интересира добри ли се???


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Vasha Produkcija !!!!!
ТемаИспратено: Јули 22nd, 2009, 12:23 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 15th, 2007, 10:20 pm
Мислења: 11
Локација: МАКЕДОНИЈА
http://www.myspace.com/mmariomc

траките Достојни за дис , Вистинска Љубов продуцирани од Дудо
очекувам мислење

_________________
www.myspace.com/mmariomc


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Vasha Produkcija !!!!!
ТемаИспратено: Јули 25th, 2009, 12:38 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 25th, 2009, 12:13 am
Мислења: 1
барам студио за снимање некое ефтино за џебот на еден дечко кој живее во гето


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Vasha Produkcija !!!!!
ТемаИспратено: Јули 26th, 2009, 4:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
[email protected] пиши!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Vasha Produkcija !!!!!
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2011, 10:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 29th, 2011, 9:54 pm
Мислења: 1
Локација: Strumica
Eve slusnete nesto od mene
MATRIX produkcija http://www.youtube.com/watch?v=yVraGSXeMuo


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап