Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 4:16 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 3rd, 2008, 6:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 12th, 2006, 12:50 pm
Мислења: 50
murgo speaks: jas ne se ebavam so produkcija ali onaka cisto radi vkus sakam da dadam komentar: ja slusav ovie od dudo sto se staveni konkretno - naprazno se furate. mislam deka dokolku gi procepkas malku instrumentalkite so plugini i dr. sranja ke ima podobar kvalitet ke bide malku pocisto, potoa vo konkretnava pesna vokalite od razlicnive msinja se slusaat na razlucno nivo t.e od eden e poglasno od eden potivko - se raboti za nijansi ali se sejkava e taka od mene. inaku se kladam deka snimas na poevtin mikrofon peace : ke bide bolje:)Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 3rd, 2008, 10:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
FUCKER(C-H) Напиша:
murgo speaks: jas ne se ebavam so produkcija ali onaka cisto radi vkus sakam da dadam komentar: ja slusav ovie od dudo sto se staveni konkretno - naprazno se furate. mislam deka dokolku gi procepkas malku instrumentalkite so plugini i dr. sranja ke ima podobar kvalitet ke bide malku pocisto, potoa vo konkretnava pesna vokalite od razlicnive msinja se slusaat na razlucno nivo t.e od eden e poglasno od eden potivko - se raboti za nijansi ali se sejkava e taka od mene. inaku se kladam deka snimas na poevtin mikrofon peace : ke bide bolje:)


Fala! Konechno nekoj da pishe... Inache taa Naprazno Se Furate ne e snimana kaj mene. Drugite pesni i od drugite linkovi se moi. pozz


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 8th, 2008, 3:47 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
http://www.myspace.com/vanebeatz

Phat_Vane Production

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 30th, 2008, 2:21 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 23rd, 2008, 3:59 pm
Мислења: 5
Mozete da slusnite nesto Producirano od Monster Beats Records

www.myspace.com/WDRU
www.myspace.com/RazorUnitRap
www.myspace.com/WestDestination

Dokolku ima nekvalitet na trakite toa e poradi gubenje na kvalitet pri upload

Pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2009, 1:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 9th, 2007, 2:42 pm
Мислења: 58
Локација: Tetovo
Траките што ги стави B FaCE ги преслушав имаат добар микс на интструменталите значи добро се слушаат инструментите и ритамот само на вокалите им треба уште миксање да е скине шумот од микрофонот да се стави уште некој ефект за да звучат поиспунето како на пример дилеј или некој ревербер
а од Дудо траките ептен ми прават ќејф значи у мој стил се и неам замерка
позз
П С еве и линк од некој траки што сум ги правел јас па ајде да чујам критики и пофалби
http://soundclick.com/kkdproduction

_________________
Street
Rules
Crew Samo tri zbora slusas
www.myspace.com/surovarealnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2009, 1:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 9th, 2007, 2:42 pm
Мислења: 58
Локација: Tetovo
krste_te Напиша:
Траките што ги стави B FaCE ги преслушав имаат добар микс на интструменталите значи добро се слушаат инструментите и ритамот само на вокалите им треба уште миксање да е скине шумот од микрофонот да се стави уште некој ефект за да звучат поиспунето како на пример дилеј или некој ревербер
а од Дудо траките ептен ми прават ќејф значи у мој стил се и неам замерка
позз
П С еве и линк од некој траки што сум ги правел јас па ајде да чујам критики и пофалби
http://soundclick.com/kkdproduction

Бај д веј сакам да обрнете највеќе внимание на
Igor - Slushash Fakti
KKD Production - Ponedelnik
NNM - Praznina
Пошо мислим дека овја најдобро сум ги напаел посебно првата од Игор
секако и другите сакам да ги коментриате

_________________
Street
Rules
Crew Samo tri zbora slusas
www.myspace.com/surovarealnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 3rd, 2009, 9:56 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 8th, 2008, 6:49 pm
Мислења: 87
Локација: Kumanovo
A.S. Напиша:
http://www.myspace.com/vanebeatz

Phat_Vane Production


MI se svigjaat bitovite, odlicni se . bravoo .

Eve neshto produkcija od kumanovo "K2 Beat Production"
www.myspace.com/kkbeatproduction

_________________
MAK RAP-------Kumanovo----------

http://www.myspace.com/sectore3

www.myspace.com/kkbeatproduction


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2009, 3:29 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
Ne stavajte linkovi od Myspace zasto zvukot e unisten, i kaj mozes produkcija da osetis na 64 kbit.Ako mozete stavite gi na nekoj blog kako mp3 so pomala kompresija pa da moze da se oseti miksot na pesnata. Ovaka slusam ama slusam anrazmani a kakov e miksot ....


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2009, 4:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
magnusproduction Напиша:
Ne stavajte linkovi od Myspace zasto zvukot e unisten, i kaj mozes produkcija da osetis na 64 kbit.Ako mozete stavite gi na nekoj blog kako mp3 so pomala kompresija pa da moze da se oseti miksot na pesnata. Ovaka slusam ama slusam anrazmani a kakov e miksot ....


Нема врска квалитетот на звукот со myspace... Барем сега не. Поззз

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 5th, 2009, 4:49 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
_SpeciaList_ Напиша:
magnusproduction Напиша:
Ne stavajte linkovi od Myspace zasto zvukot e unisten, i kaj mozes produkcija da osetis na 64 kbit.Ako mozete stavite gi na nekoj blog kako mp3 so pomala kompresija pa da moze da se oseti miksot na pesnata. Ovaka slusam ama slusam anrazmani a kakov e miksot ....


Нема врска квалитетот на звукот со myspace... Барем сега не. Поззз


Како нема врска коа е уништен квалитетот на мп3 на мајспејс,немој да ми кажеш дека не осекаш разлика...алал нека ти е ако ти е тебе добро!

Поздрав


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап