Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 5:16 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2008, 6:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
VOJNIK Напиша:
За секој што е заинтересиран имам другар што продава грамофон Technics 1210 mk2 и комбо од глава + игла Shure Whitelabel за 400 евра, кој сака повеќе детали околу грамофонот нека го исконактира Илчо на [email protected]


Иначе ми кажа другаров дека грамофонот само без Shure Whitelabel е 350 евра. Како што знам е многу добро сочуван скоро ко нов, поздрав.


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 7th, 2008, 9:56 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 7th, 2008, 12:03 pm
Мислења: 6
VOJNIK Напиша:
Don Zika Напиша:
Нов сум на форумов,така да Поздрав од мене до сите тука.Ме интересират како се движат продажбата на студиски микрофони...?Цена и сл.


Многу ти е општо прашањево дечки, проучи малце што ти треба и колку пари планираш да потрошиш, има повеќе категории и зависат од тоа колку си сериозен за студиски микрофон и колку ти е буџетот, од аматерски до профи и разликата во цена меѓу нив е енормна. Затпа тешко некој да ти даде прецизен одговор.
Поздрав.


Па планирам до 150 евра,нешто по професионален да е.Да излегува чист гласот...Поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 9th, 2008, 7:22 am 
Отсутен

Регистриран: Септември 2nd, 2005, 1:18 am
Мислења: 56
Локација: ПРИЛЕП ЕБАГО ! ! !
Едно прашање


Во план сум да земам некој добар кондензаторски микрофон, мозно е АКГ мозно е некој друг бренд,
али ме интересира дали со микрофонот ми е потребно да земам и други работи пример миксета или пред-појачало
или нешто друго, или пак мозе да се извади ДОБАР ВОКАЛ со самиот микрофон???
значи дали за чист вокал се потребни и други работи освен добар микрофон или не?

PS: oва прво го напишав во темата АУДИО ПРОДАКШН и ми рекоја дека треба да го поставам прашањево во оваа тема..
ако некој има познавање од овие раб го молам да пиши несто..
поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 11th, 2008, 4:17 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
àêî ìèêðîôîíîò å äîáàð ìîæåø è ñî íåãî äà èçâàäèø äîáàð êâàëèòåò,àìà àêî ñàêàø óøòå ïîäîáàð êâàëèòåò êå òðåáà äà ñè êóïèø è ïðåäïî¼à÷àëî,ñî òîà êå èìàø ìíîãó ïîäîáàð êâàëèòåò îòêîëêó ñàìî ñî ìèêðîôîíîò.Àêî ñàêàø äà ïîìèíåø ïîåôòèíî êóïè ñè íåêî¼à çâó÷íà ñî ôàíòîì íàïî¼óâàœå è íåêî¼ äîáàð ìèêðîôîí è øèáà¼.Ïîçäðàâ

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 11th, 2008, 4:25 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
îä AKG èìàø ñîëèäíè ñåðèè êàêî AKG Perception ñåðè¼àòà íà ìèêðîôîíè êî¼à ñòî å ñîëèäíà è íå å ìíîãó ñêàïà.ÀKG èìààò è äðóãè ïîäîáðè ñåðèè àìà ñå äîñòà ïîñêàïè îä îâàà ñåðè¼à.

AKG Perception 100 - 123 åâðà.
AKG Perception 400 - 295 åâðà.
Îâèå öåíè ñå îä ïðîäàâíèöàòà Àðòèñò âî Ñêîï¼å.

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 20th, 2009, 5:35 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Слика

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 20th, 2009, 8:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 29th, 2004, 8:53 pm
Мислења: 81
Локација: tetovo
Ако може некој да ми се најде , т.е. да ми сврши работа ако му се најде успут да праша низ Ск за следниов микрофон...
http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/AKG ... 005859-000

Ме заинтересира микрофонов , видов на странава е околу 300 евра ... ама ако му речем на Лепи да ми го наруча од Мјузикстор , ќе ме заколе ...
Риспект , Тоше
Чекам одговор ...

_________________
HC RAP 4EVER


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 22nd, 2009, 8:10 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 20th, 2009, 10:14 pm
Мислења: 2
aleksandar blazevski Напиша:
Барам грамафони,и миксета,кој има а планира да продава нека пише,ќе се договориме за цена,и казете марка,за еден другар барам ми рече ако мозам да се распрашам...

Druze ja prodavam dva gramofoni Stanton T.60 edna godina stari za 400 Evra.(i dvata) pisi ako si zainteresiran. pozdrav


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 23rd, 2009, 2:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
“друже“ добредојде на форумов. Да те известам дека на него се пишува САМО на КИРИЛИЦА. Од сега да знаеш ќе бидеш опоменат , за натаму да се придржуваш кон правилата.Инсталирај си кирилична подршка на компјутерот, не е ништо тешко плус имаш објаснение како да го направиш тоа. Поздрав и се најдобро.

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: THE T.BONE SC300
ТемаИспратено: Jaнуари 28th, 2009, 5:32 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 14th, 2008, 6:26 pm
Мислења: 53
THE T.BONE SC300

Слика

40-18000Hz
-35dBV/pa (22,4mv/pa)
200 Ohm
max. SPL: 136dB (THD kleinergleich 1% 1000Hz)
Phantomspeisung: 36-52V
max. Durchmesser 52 x 170mm

ЗА САМО 27 евра (на интернет)

http://www.thomann.de/gb/the_tbone_sc300.htm

Дали вреди микрофонот????


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап