Сега е точно : Септември 20th, 2021, 10:56 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2008, 12:26 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
Vaka za site sto sakaat da kupat vinilki(ploci) so rap...znaci ljubiteli na rap,Dj itn...imam covek so ke mi gi nosi od USA...ako ste zainteresirani kazete album ili traka(single) i ke vi kazam ceni sose isporaka...Obicno cenite se dvizat od nekoi 1600 do nekoi 3000...zavisi od dostapnosta na vinilot dali se 2LP's izveduvac..itn...ako ima zainteresirani neka pisat na PM

eve vi primer Wu Tang - Enter The 36 Chambers e 1800 den so isporaka :twisted: :twisted: :twisted:


_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2008, 3:15 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Колку e Bizarre ride 2 the Pharcyde од Pharcyde?

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2008, 7:37 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
hotsauce Напиша:
Vaka za site sto sakaat da kupat vinilki(ploci) so rap...znaci ljubiteli na rap,Dj itn...imam covek so ke mi gi nosi od USA...ako ste zainteresirani kazete album ili traka(single) i ke vi kazam ceni sose isporaka...Obicno cenite se dvizat od nekoi 1600 do nekoi 3000...zavisi od dostapnosta na vinilot dali se 2LP's izveduvac..itn...ako ima zainteresirani neka pisat na PM

eve vi primer Wu Tang - Enter The 36 Chambers e 1800 den so isporaka :twisted: :twisted: :twisted:


wu tang ploca zboris?? ako e taka imas kupuvac :)

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2008, 12:39 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
Da vojnik za ploci stanuva zbor za ploci...Albumot na Wu Tang Clan - Enter The 36 Chambers e 1800 den so isporaka ako si zainteresiran pisi ke ti kazam so kako bi idelo :D ...luge inace ako sakate vinili pobrzjate poso ponudava od covekot mi istekuva nabrzo...ke se prefrlal samo na orginal cd nemal da nosi ploci.... :evil: :!:

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 23rd, 2008, 12:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
freaky_dicky Напиша:
Колку e Bizarre ride 2 the Pharcyde од Pharcyde?


ja nema ni na lager nitu pak za poracuvanje..sorry man :wink:

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 16th, 2008, 10:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
hotsauce Напиша:
eve vi primer Wu Tang - Enter The 36 Chambers e 1800 den so isporaka :twisted: :twisted: :twisted:


Еве ја истата за 900 ден. на рака. :twisted: :twisted: :twisted:

http://cgi.ebay.de/WU-TANG-CLAN-Enter-T ... dZViewItem

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 18th, 2008, 12:27 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Abe nemojte site od ednash :) imate vreme do 20.07.2008 13:05:01
No, kako sto izgleda ke si ja kupam plochata za mene :P

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 6:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Барам грамафони,и миксета,кој има а планира да продава нека пише,ќе се договориме за цена,и казете марка,за еден другар барам ми рече ако мозам да се распрашам...

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 9:13 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
aleksandar blazevski Напиша:
Барам грамафони,и миксета,кој има а планира да продава нека пише,ќе се договориме за цена,и казете марка,за еден другар барам ми рече ако мозам да се распрашам...


Kazhi mu neka spremi mnogu pari. :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 9:46 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Dudo_Kozle Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
Барам грамафони,и миксета,кој има а планира да продава нека пише,ќе се договориме за цена,и казете марка,за еден другар барам ми рече ако мозам да се распрашам...


Kazhi mu neka spremi mnogu pari. :)spremni mu se :)

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап