Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 4:05 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 1st, 2008, 1:46 am 
Отсутен

Регистриран: Jуни 23rd, 2006, 1:45 am
Мислења: 259
Локација: The Fucked Up World
Blagoja Jordanoski Напиша:
bbboy: edno nemi e jasno kako be prijatele (na ago mislev) samo tebe ti kradat idei ili toa sto nekoi otidoja daleku pred tebe vo muzikata bez razlika koga pocnale pred 2 ili 22 god e kradejne idei ?!!
pozdrav cekam odgovor (samo ne se nerviraj i ne krsi po doma ...imas skapa oprema ...) :shock: :shock:


idiotu mislam deka ago ne zbori za suriken tuku zbori za organizatorite na basker fest shto najavija deka toa e prv makedonski hip hop festival vo vesnici i poradi toa valjda nemashe hip hop festival godinava :( a poradi idioti ko tebe nekoi lugje shto zasluzuvaat pocit ne ja dobivaat poradi misiri ko tebe shoto im davaat na um na pomladite deka mora da odberat ili legija ili dns ( prashaj bato koj gi spoil str2 i dali oni mislat kako tebe)i se delat ne mi e jasno kako krevash tenzija megju dzaka i ago koga oni sami megju sebe ne si pravat MISIR SI BRAT glej si u tvoj dvorКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 1:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :DDarko Dimitrov e profesionalec za toa :D.Samo da slusnes kako go izvadil beat-ot od na RIHANNA - LEMME GET THAT za na Lambe pesnata Vrati mi go srceto :D .Pozz izvini Darko "Producentu" so krades beatovi ama lugeto ne pijat nafta


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 1:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
magnusproduction Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :DDarko Dimitrov e profesionalec za toa :D.Samo da slusnes kako go izvadil beat-ot od na RIHANNA - LEMME GET THAT za na Lambe pesnata Vrati mi go srceto :D .Pozz izvini Darko "Producentu" so krades beatovi ama lugeto ne pijat nafta


Хахаха го праевме на МСН истиот муабет :) :)

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 2:00 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
magnusproduction Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :DDarko Dimitrov e profesionalec za toa :D.Samo da slusnes kako go izvadil beat-ot od na RIHANNA - LEMME GET THAT za na Lambe pesnata Vrati mi go srceto :D .Pozz izvini Darko "Producentu" so krades beatovi ama lugeto ne pijat nafta


хаха ,ти не ,,крадеш,, семплови или сите битови ти се свирени ?
жити се ,ај кажи кој ( зборам и за раперите у мк и у странство,но и за други жанрови на музика) немаат барем еден семпл или дел исе4ен од друга трака,и по малку ,,касапенје ,, не го напраиле као свој?
види малце шо се врти околу тебе па прај муабет
не ме сфакјај погрешно
поздрав
:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 2:04 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
dzole Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :D


mislam deka nemoze da se vadi bitot,tuku moze da se namali vokalot...
http://forum.dbpoweramp.com/showthread.php?p=64822
i coekov ovde postiral takvo prasanje,citni gi odgovorite
pozdrav


мислам дека не ме разбра тогаш :)
инсталирај си lime wire и симни кој сакаш бит :wink:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 2:22 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
dzole Напиша:
magnusproduction Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :DDarko Dimitrov e profesionalec za toa :D.Samo da slusnes kako go izvadil beat-ot od na RIHANNA - LEMME GET THAT za na Lambe pesnata Vrati mi go srceto :D .Pozz izvini Darko "Producentu" so krades beatovi ama lugeto ne pijat nafta


хаха ,ти не ,,крадеш,, семплови или сите битови ти се свирени ?
жити се ,ај кажи кој ( зборам и за раперите у мк и у странство,но и за други жанрови на музика) немаат барем еден семпл или дел исе4ен од друга трака,и по малку ,,касапенје ,, не го напраиле као свој?
види малце шо се врти околу тебе па прај муабет
не ме сфакјај погрешно
поздрав
:)


значи teбе Dzole те погоди муабетот а изгледа и ти крадеш семплови иначе да ти објаснам накратко го писав ова за дарко засо не е семплувано туку исецено цел бит и целата песна е направена со него а колку за информација лугето ги обработуваат семпловите а не ги лепат како што е оригиналот гледај малку на youtube како се семплува па после збори дали сум у право или не ...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 2:59 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
magnusproduction Напиша:
dzole Напиша:
magnusproduction Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :DDarko Dimitrov e profesionalec za toa :D.Samo da slusnes kako go izvadil beat-ot od na RIHANNA - LEMME GET THAT za na Lambe pesnata Vrati mi go srceto :D .Pozz izvini Darko "Producentu" so krades beatovi ama lugeto ne pijat nafta


хаха ,ти не ,,крадеш,, семплови или сите битови ти се свирени ?
жити се ,ај кажи кој ( зборам и за раперите у мк и у странство,но и за други жанрови на музика) немаат барем еден семпл или дел исе4ен од друга трака,и по малку ,,касапенје ,, не го напраиле као свој?
види малце шо се врти околу тебе па прај муабет
не ме сфакјај погрешно
поздрав
:)


значи teбе Dzole те погоди муабетот а изгледа и ти крадеш семплови иначе да ти објаснам накратко го писав ова за дарко засо не е семплувано туку исецено цел бит и целата песна е направена со него а колку за информација лугето ги обработуваат семпловите а не ги лепат како што е оригиналот гледај малку на youtube како се семплува па после збори дали сум у право или не ...спомав наместо обработуванје семплови ,касапенје и на крај ги стааш под твое име ( лепенје у твој пост ) итн
али нема врска ...
фала за препорацката на јутуб , али брат ми помогнаа коа по4нав со интересиранје у миксинг и мастеринг со неколку e-books за семплуванје у ацид и саунд форџ,збирки по гоогле и тн ,така да неам потреба од јутуб :wink: :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 3:04 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
dzole Напиша:
magnusproduction Напиша:
dzole Напиша:
magnusproduction Напиша:
aleksandar blazevski Напиша:
e aj nekoj ako znae kako da vad ibitovi od traki neka pishe,kje go 4astam vino :DDarko Dimitrov e profesionalec za toa :D.Samo da slusnes kako go izvadil beat-ot od na RIHANNA - LEMME GET THAT za na Lambe pesnata Vrati mi go srceto :D .Pozz izvini Darko "Producentu" so krades beatovi ama lugeto ne pijat nafta


хаха ,ти не ,,крадеш,, семплови или сите битови ти се свирени ?
жити се ,ај кажи кој ( зборам и за раперите у мк и у странство,но и за други жанрови на музика) немаат барем еден семпл или дел исе4ен од друга трака,и по малку ,,касапенје ,, не го напраиле као свој?
види малце шо се врти околу тебе па прај муабет
не ме сфакјај погрешно
поздрав
:)


значи teбе Dzole те погоди муабетот а изгледа и ти крадеш семплови иначе да ти објаснам накратко го писав ова за дарко засо не е семплувано туку исецено цел бит и целата песна е направена со него а колку за информација лугето ги обработуваат семпловите а не ги лепат како што е оригиналот гледај малку на youtube како се семплува па после збори дали сум у право или не ...спомав наместо обработуванје семплови ,касапенје и на крај ги стааш под твое име ( лепенје у твој пост ) итн
али нема врска ...
фала за препорацката на јутуб , али брат ми помогнаа коа по4нав со интересиранје у миксинг и мастеринг со неколку e-books за семплуванје у ацид и саунд форџ,збирки по гоогле и тн ,така да неам потреба од јутуб :wink: :)


Ако си заинтересиран за миксање симни си ги туторијалите Internal video Mixing таму има многу да научиш има се ..Цела школа за Аудио инжинер ..поз


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 29th, 2008, 3:07 pm 
Отсутен

Регистриран: Октомври 27th, 2008, 1:15 pm
Мислења: 27
Локација: Stip
internal Mixing грешка беше видео .. :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 26th, 2009, 3:58 pm 
Отсутен
Баниран
Членски аватор

Регистриран: Maрт 23rd, 2006, 5:38 pm
Мислења: 88
Локација: Skopje
moze li nekoj da uploadira link za seriskiot broj na battery 3 od native instrument????MNOGU KE MI ZAVRSHI RABOTA!!!FALA ODNAPRED!!!!

_________________
ЧЛЕНОТ Е БАНИРАН!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап