Сега е точно : Aприл 12th, 2024, 4:28 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 26th, 2009, 7:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Овој благоја јордановски банираниов стварно бил за ќотек еј!!!


_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 26th, 2009, 10:19 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
и шо се деси ?


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 26th, 2009, 10:24 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Заебете , не отворајте затворена тема , да нема кавги.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 25th, 2009, 7:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
сакам да прашам нешто...
сакам да земам студиска миксета микрофон и други сранја
сакам некој да ми каже каква да земам само да не биде повеке од 1000 евра
ако може и поевтина само сакам да биде добра...
микрофон добар сакам... до 300 евра...
после... незнам :D :D
зву4на... и несто друго шо ке ми треба за цело студио сакам професионално да биде...

_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 25th, 2009, 7:24 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 24th, 2007, 3:40 pm
Мислења: 74
Локација: Radovis
уствари не се битни парите... сакам да правам професионално студио и сакам да знам шо ке ми биде потребно...
ај кажете... ако може аго да ми одговори или некој сто се разбира од сранјава... пошо јас неам поим :wink:

_________________
OSTANETE BLISKI


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 26th, 2009, 12:33 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Detal Напиша:
уствари не се битни парите... сакам да правам професионално студио и сакам да знам шо ке ми биде потребно...
ај кажете... ако може аго да ми одговори или некој сто се разбира од сранјава... пошо јас неам поим :wink:


Прашањево ти е дечки ко сакам кола за возење и кажете каква да земам, како прво и прво какво искуство имаш со продукција до сега, што си работел (хардвер и софтвер), дали воопшто имаш детално познавање кога се дискутира продукција? Премногу ти е општо прашањево за да може некој да ти помогне.
Ако ептен сега почнуваш искрено прво земи учи Cubase или било која слична програма за продукција дури и на он-борд звучна ако треба за да ти тргне што се вика па сам би знаел што би сакал поконкретно, да ни дадеш 2-3 компоненти за кои си заинтересиран, да би кажал конкретно што сакаш да постигнеш, па тек тогаш може некој да ти даде мислење што бива а што не.
За хардвер остај миксета ако си на почеток, најбитно е да земеш квалитетни звучници (монитори по можност) и квалитетен аудио интерфејс (не прескап, но сепак добар, имаш полно сајтови што нудат и споредувај, ако можеш земи некој што има фантом напајање за евентуелно добар микрофон да додадеш), опремата е важма мо не најважна.

Поздрав.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап