Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 2:49 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Вашите омилени ДЏи ?
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 11:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Едноставен е насловот на темата :)

Еве јас прв ке почнам

DJ QBert - според мене најдобар скреч ДЏ што постиои
DJ Jam-Master Jay - Легендарниот ДЏ на RUN DMC R.I.P.
DJ Mixmaster Mike - ДЏот на Beastie Boys
DJ Spinbad - Најдобриот микс ДЏ без конкуренција според мене
DJ Revolution - Опасен скречер и продуцент
DJ JS -1 - Заедно со DJ Spinbad во багра + го имам гледано у живо и знам дека прави партали
DJ Muggs - ДЈот на Cypress Hill, House of Pain
DJ Babu - ДЏот на Dilated Peoples и еден од најдобрите грамофонџии од Beat Junkies


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 15th, 2008, 11:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Само би ги додал DJ Jezzy Jeff и Scratch на твојот список

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 15th, 2008, 1:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Dj Honda :)

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 15th, 2008, 5:45 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Според мене

DJ Premier
DJ Scratch
DJ Scott La Rock R.I.P
DJ Kool Herc

Поздрав за новите теми,јаки се,посебно филмчето :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 19th, 2008, 11:18 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
1. Dj Premier
2. Roc Raida
3. Funkmaster Flex
4. Jazzy Jeff
5. Babu
6. Kid Capri
7. Muggs

итн итн

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 20th, 2008, 2:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Crash Mc Напиша:
Само би ги додал DJ Jezzy Jeff и Scratch на твојот список


у право си комплетно ги заборавив, закон ми се и двајцата :D

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 3:35 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
според мене најболје е диџеј премиер

_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 1st, 2009, 11:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Dj Muggs

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 28th, 2009, 9:51 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 25th, 2009, 2:31 am
Мислења: 39
Локација: Skopje
DJ Starscream :D

_________________
Give me a minute and I'll change your mind, give me a bullet and I'll change your life!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Вашите омилени ДЏи ?
ТемаИспратено: Декември 6th, 2009, 1:48 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
DJ Goc3 No1

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап