Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 2:32 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Македонски ДЏ миксови, ремикси, видеа...
ТемаИспратено: Септември 22nd, 2008, 11:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Во оваа секција би можеле да ставате дела од македонски ДЏи : Микстејпови, ремикси, скреч аудио / видео итн..
Со ова ке можеме да имаме све во еден куп и да слушаме / гледаме , а воедно и да се промовираат нови македонски ДЏи. Доколку сакате да коментирате отворете посебна тема, во оваа тема ќе се прифаќаат само постови кои содржат некаков аудио / видео материјал (нормално поврзани со темата), сите останати постови кои немаат што да придонесат ќе бидат избришани.


Еве јас би почнал со ДЏ Позитив, браво и респект за микстејповите.

VOL. I Link: http://www.zshare.net/download/5813811eacbe88

СликаСлика


VOL. II Link: http://www.zshare.net/download/17060363eb71ab32/

СликаСлика


VOL. III Link: http://www.zshare.net/download/17069662be97c5e2/

СликаСлика


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап