Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 1:59 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Дали може да се живее од диџејство тука?
ДА 50%  50%  [ 6 ]
НЕ 50%  50%  [ 6 ]
Вкупно гласови : 12
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Дали се живее од диџејинг во Македонија?
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 3:41 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2008, 7:00 pm
Мислења: 922
Ја мислам тешко, ако го планираш ова, а немаш талент, ја мислам дека без талент ова неможеш да го праиш :)

ју :?:


_________________
Слика

2+2=5 √


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 5:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
зависи за каква музика брат, ама обично убави пари си зимаат луѓето...барем ја како шо сум информиран...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 28th, 2008, 7:24 pm 
Отсутен
Баниран

Регистриран: Декември 24th, 2008, 11:20 pm
Мислења: 87
MISLAM DENES SITE DJ I BEZ RAZLIKA SO PUSTAAT RWHNO TRANCE DNB RAP ZIVEET OK (DOBRO ZARABOTUVAAT ) :D AKO GO RABOTAT TOA PROFESIONALNO+KONTINUIRANO :D :D :D :D DA NE DAVAM PRIMERI NE E ZGODNO :roll: :roll: :roll:

_________________
КОРИСНИКОТ Е БАНИРАН


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 29th, 2008, 11:13 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Пиши на кирилица

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 31st, 2008, 5:07 am 
Отсутен
Баниран

Регистриран: Декември 24th, 2008, 11:20 pm
Мислења: 87
ок ! фала со не го избриса постот

_________________
КОРИСНИКОТ Е БАНИРАН


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2009, 7:25 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
си зимаат лугјето пари од ,,сечење,,на плочата :) без разлика што некои зборат поинаку


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 11th, 2009, 5:26 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
како рап ДЏ во македонија нема шанси да живееш, т.е. ако си баш рап ДЏ. Ако почнеш да пушташ секакви срања кои секој втор би ги слушал тогаш може и тоа единствено на ЦД или некој друг дигитален вид. ДЏ на плочи е скупа работа кај нас. Како прво нема плочара никаква а башка што и плочите се скапа инвестиција и мора од надвор да се нарачуваат. Исто многу битен фактор е што луѓето кај нас ке фрлат више од 500 ден на некој со чудно странско име ДЏ иако у живот не го чул нит знае каков вид на музика пушта, што е многу жално, а се жалат на карта од 100 или 150 ден на македонски ДЏ дека им е скапа.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 18th, 2009, 7:12 pm 
Отсутен

Регистриран: Ноември 25th, 2008, 7:32 pm
Мислења: 20
Се сложвам со војник... :D оти нема шанса некој со наши стандарди да купи прво 2 плочи а да не прајме муабет за миксети и скреч машини... :D некој мислат че пуштат 2 песни намиксета и се дџеј... дџеинг е мн поче мое мислење... :D


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2009, 12:08 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
VOJNIK Напиша:
како рап ДЏ во македонија нема шанси да живееш, т.е. ако си баш рап ДЏ. Ако почнеш да пушташ секакви срања кои секој втор би ги слушал тогаш може и тоа единствено на ЦД или некој друг дигитален вид.
затоа реков зависи каква музика се пушта. Ди Џеј президент - намерно не е пишан со голема буква :evil: - се искина од пари зимање, па само да го слушнеш...он е ди џеј колку празното место меѓу ДИ и ЏЕЈ. Го изрезили градов за сите пари, ама тоа е, луѓето немаат критериум

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап