Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 2:43 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Dj Qbert -Scratchlopedia Breaktannica -100 Secret Skratches
ТемаИспратено: Jaнуари 10th, 2009, 3:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
!!!Внимание!!!

Слика

Review
Oh man, Q-bert done did it this time. You thought it was a wrap with the Breaktionary, but nope. Dude's taking it there with the SCRATCHLOPEDIA BREAKTANNICA DVD! You ever hear some crazy ass scratch and wonder how the F they do that? Well for this DVD, Q's giving it all away - over 100 scratch techniques revealed with video demos and detailed explanation for each! It's as if David Blaine made a how-to video and gave away his biggest and most secret magic tricks. The DVD plays out like a video dictionary - literally - with scratches laid out alphabetically, and arranged in a book-like format with flip through buttons to quickly navigate through the pages. One side of the screen scrolls text on how to do the scratch technically, while the other side shows a video demo (which can be made full screen) on how it should look and sound. The scratches are demonstrated by the best of the best - everyone from Q (and his many aliases) to Tyra From Saigon, Flare, Rafik, Z-Trip and more. Some of these advanced techniques used to only be passed through the elite scratch DJs via word of mouth and secret code, so if you wanna get your scratch game to pro levels this DVD is a must. Definitely Recommended. --Turntable Lab

Слика

Product Description
This DVD contains just about every skratch technique known and many you've never heard or seen before! All the basics to new intricate upside down, diagonal combos in different patterns variations, rhythms, tempos, flavors and other fun stuff!

http://rapidshare.com/files/134129345/D ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/134129065/D ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/134020174/D ... .part3.rar
http://rapidshare.com/files/134090753/D ... .part4.rar

Ова треба секој дј да го има во својата колекција, енциклопедија на скречови од DJ Qbert...
Подобро од ова здравје симнувајте и уживкајте :wink: !!!!


_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 11th, 2009, 7:30 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Ноември 15th, 2006, 1:34 pm
Мислења: 492
Локација: Skopje-METROPOLA
ñòàðàòà øêîëà íà Dj Q-bert êî¼ øòî å äåôèíèòèâíî íà¼àêèîò òèï íà ïëàíåòàâà.Òîï å îâà!

_________________
***THE BIGGEST COLLECTOR***
Na Cesti 24 Sata!!!
R.I.P Toshe Proeski!Pocivaj Vo Mir brate!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 11th, 2009, 5:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
менијата се исто интересно направени али лично би преферирал да некој го објасни скречот пополека него што да онака само пишува објаснување.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 22nd, 2009, 8:00 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 20th, 2009, 10:14 pm
Мислења: 2
VOJNIK Напиша:
менијата се исто интересно направени али лично би преферирал да некој го објасни скречот пополека него што да онака само пишува објаснување.

koj e pass-ot za instalacija??


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 24th, 2009, 4:34 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
DJ ILIC Напиша:
VOJNIK Напиша:
менијата се исто интересно направени али лично би преферирал да некој го објасни скречот пополека него што да онака само пишува објаснување.

koj e pass-ot za instalacija??


боље хотсос да ти каже тоа пошто он го стави линкот за симињање.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jaнуари 25th, 2009, 2:24 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
еј извинете за ова :? ...немав појма дека треба пасс бидејки јас не го симнав го имам како копија од оргинал двд...ке побарам да видам дали ке најдам ако не нови линкови стигаат :wink: и уште еднаш извинете не знаев :? :!: поооз

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 3rd, 2009, 9:53 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
Svezi Linkovi (ova ne bara pass spored stranata od koja go sobrav :wink: )

http://rapidshare.com/files/133180017/D ... .part1.rar

http://rapidshare.com/files/133341299/D ... .part2.rar

http://rapidshare.com/files/133341303/D ... .part3.rar

http://rapidshare.com/files/133393790/D ... .part4.rar

http://rapidshare.com/files/133393793/D ... .part5.rar

http://rapidshare.com/files/133399737/D ... .part6.rar

Уживкајте :twisted:

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Qbert -Scratchlopedia Breaktannica -100 Secret Skratches
ТемаИспратено: Декември 6th, 2009, 12:38 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
This file can only be downloaded by becoming a Premium member

Дај нешо free to download

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап