Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 2:07 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: SCRATCH: All The Way Live
ТемаИспратено: Maј 10th, 2009, 12:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
!!!!ВНИМАНИЕ!!!!!

SCRATCH : All The Way Live

Слика

"Scratch: All The Way Live" is the first in a series of new releases by Scratch World Media, taking you behind the scenes with today's turntable pioneers and presenting a combination of intimate personal portraits and jaw-dropping live performances. Whether you've seen these guys live on the Scratch Tour or only heard the stories, the contents of this DVD are guaranteed to make your system bang!

У превод за сите тие што до овде не разбраа ова е настап на неколку светски дј-и кои се имаат појавено во документарецот Scratch,
за мене ова е едно од најлудница двд-та со искочило икад :twisted: финално резимирано...
Ако си ДЈ или љубител на ДЈ-и тогаш ова парче мора да се има во секоја колекција..Пооз и уживкајте :!: :twisted: :!: :twisted:

Links:

www.megaupload.com/nl/?d=9PF6W7R9 -- PART 1
www.megaupload.com/nl/?d=T1JX22DM -- PART 2

и коверот http://rapidshare.com/files/78505804/sclive.cover.jpg

Толку од мене ДЈ Гоце а.к.а The Sauce 1!!!!!!!!!!


_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 10th, 2009, 4:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
еј топ, баш ќе го симнам да го видам, фала на видеото,
Поздрав.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап