Сега е точно : Jуни 23rd, 2021, 2:01 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Авдуст 10th, 2009, 2:02 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
Гоце Лалковски (DJ,Mc,Beatmaker,Streetballe,Video Director,Designer)
Член на R.A.W. - The Raw & The Wicked ( http://www.myspace.com/therawandthewicked )

2006-та прв контакт со хипхоп и почеток со демо снимки
2007-ма прв контакт посериозно со дј-инг и купуванје на аматерска дј опрема
која се состоеше од грамафон Numark TT1610 BeltDrive & mixer Numark DM950.....
2008-ма поминува во вежбање и збиранје кеш за про опрема,
и работа со бендот тогашен на прв албум со старата постава
2009-та најплодна до сеа кончно сонот се оствари...
купување на професионална дј опрема која се состои од:
2x Technics Sl1200 MKII
1x Ecler HAK 380
1x Serato Scratch Live Console
1x Notebook Samsung R520
..во изработка е mixtape со ремикси на познати траки во кој учествувам јас и
Нино Ристески а.к.а Vibe како продуцент(beatmaker), проектот е насловен
"Mixtape Showdown Vol 1"....
Исто така се работи со полна пареа на албумот за R.A.W. на кои престојат 20 траки па бидете спремни ке биде опасно :wink: .....
Нова формација нови траки нови стилови нови рими толку за сеа од мене...

Еве една кратка скреч сесија...и еден краток сет....
Дј Гоце а.к.а The Sauce 1!!!


_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Авдуст 11th, 2009, 2:12 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 27th, 2006, 3:46 pm
Мислења: 253
Локација: skopje
Мене ми се свиѓа топ е ! Поздрав


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Септември 2nd, 2009, 7:15 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Браво! Ти пожелувам успех и среќа во тоа што го правиш и продолжи со исто темпо! :)
Едвај чекам да излезе некој квалитетен мисктејп од нашите ДиЏеи.

Искрени пофалби и честитки.
Позззз

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Ноември 20th, 2009, 2:23 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
--НОВО--

Dr.Dre ft Snoop Dogg - Still Dre (Dj Goce D'Sauce Remix)


________________________________________ ______
(from The Mixtape Showdown Vol 1 hosted by DJ Goce D'Sauce & Vibe The Beat Scientist...coming soon!!)

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Ноември 20th, 2009, 10:02 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
--НОВО--

Dilated Peoples Ft.Kanye West - This Way ( Vibe Remix )---------------------------------------
One of the remixes from the Mixtape Showdown Vol.1
hosted by Dj Goce D' Sauce & Vibe as a producer !!
( Coming Soon! )

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Декември 12th, 2009, 3:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
---НОВО---

ДЈ Гоце D'Sauce Mixsession VOl 2 (Decembar)


_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Dj Goce a.k.a The Sauce
ТемаИспратено: Maрт 14th, 2010, 3:24 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata


DJ Goce D'Sauce Mash Up Vol 1

Protiv SIte - O Cija Si
Alchemist - Stuck on You (instrumental)

intermetzo beat by...
DJ Goce D'Sauce - The Hall of the Dark King

Listen N Enjoy, Subscribe N Rate... 1!!!!

_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап