Сега е точно : Aприл 28th, 2024, 12:09 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 30th, 2009, 10:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 17th, 2009, 4:11 pm
Мислења: 35
Локација: Бутел 2 *
ке видиме за тоа мал сум уште има време хехе :D


_________________
peace !:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2009, 3:11 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
GHETTO_PRINCESS Напиша:
Лесно е да казис демек била shit, а дали ти имас некој траки за да фрлиме није некој коментар, или ако немас, дали ко ке направис ти некоја трака ке биди подобра. Ај ке видиме. Поз
А според твојот коментар, ако нема направено песна, или ако има а таа е полоша од оваа на агресив, значи дека нема право да си ја оцени песнава или нема право да не ја бендиса? Значи ли тоа дека секој има право да ја сака песната или групата (во овој случај агресив, ама зборувам и општо), ама никој нема право да не ја сака? Дали правам песни или не, е небитно кога станува збор за оценувањето на туѓиот труд - затоа што ова е форум. Е сега, за да му истапиш на некого со таков коментар, најпрво треба да си сигурна дека тој човек сере - оти ти со твојот коментар кажуваш уствари дека он сере или дека хејта (ако можам така да се изразам). А за да бидеш сигурна дека тој човек сере, треба да го познаваш барем малку (не знам дали го познаваш shot, ама мислам едка ако си го познавала ќе си знаела дека НЕМА песни, и немаше да го прашуваш...значи не го познаваш, и не ти е на место коментарот). Секој што е на форумот има право да остави мислење за одреден текст, музика, песна, спот, човек, рапер и т.н. со едно правило - да нема пцовки вреѓање пцуење и т.н.

Сето овоа го иступив до максимум оти мислам дека е многу подобро да се коментира нечие дело, отколку нечиј коментар, затоа што се знае, недоличните коментари има кој да ги отстрани, а другите се индивидуални и секој пишува за себе. Да ми го коментираш коментарот - на тој начин - значи изгубено време пред се, џабе муабет, или зорле барање кавга. Што и да е, мислам дека не е конструктивно, и дека е одвишок.
Да не се сфатиме лошо, немам ништо ПРОТИВ тебе, или ЗА shot, само мислам дека треба да се полнат темите со малку поконструктивни и позрели коментари. Си можела да го прашаш зошто така мисли, и зошто не се слагаш со него - очигледно не се слагаш.

Ова е мое мислење, се надевам се разбираме
фала на вниманието
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2009, 1:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 8th, 2009, 5:36 am
Мислења: 18
Се извинувам ако ме свативте погресно - јас само сакав да дадам некоја подрска на агресив и на траката засо видов дека имат многу повејке лоси коментари него добри. Не го знам shot и немам нисто против него :) Ако звуцесе дека имав - па се извинувам за тоа - не ми бесе таква намерата. И нормало секој има право да си писува своје мисленје.
Поз.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 3rd, 2009, 1:21 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
GHETTO_PRINCESS Напиша:
Се извинувам ако ме свативте погресно - јас само сакав да дадам некоја подрска на агресив и на траката засо видов дека имат многу повејке лоси коментари него добри. Не го знам shot и немам нисто против него :) Ако звуцесе дека имав - па се извинувам за тоа - не ми бесе таква намерата. И нормало секој има право да си писува своје мисленје.
Поз.
Мило ми е што се разбираме
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 3rd, 2009, 7:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Ова е рап?

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 7th, 2009, 4:04 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
aleksandar blazevski Напиша:
Ова е рап?
Муабетот меѓу мене и девојчето, или песнава? Муабетот...не е рап, секако...а песната...нормално дека не, исто така :lol: :lol:
ти шо мислиш?
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2009, 1:01 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Мислев за песната,за муабетов неам поим,не прочитав.Иначе делиме мислење брат :D

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2009, 1:01 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Мислев за песната,за муабетов неам поим,не прочитав.Иначе делиме мислење брат :D

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2009, 2:50 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 8th, 2009, 5:36 am
Мислења: 18
c-sativa Напиша:
GHETTO_PRINCESS Напиша:
Се извинувам ако ме свативте погресно - јас само сакав да дадам некоја подрска на агресив и на траката засо видов дека имат многу повејке лоси коментари него добри. Не го знам shot и немам нисто против него :) Ако звуцесе дека имав - па се извинувам за тоа - не ми бесе таква намерата. И нормало секој има право да си писува своје мисленје.
Поз.
Мило ми е што се разбираме
почит
мир!


Нормално - Морат да се разбираме нели :) И Тоа со го написа - вистина бесе у право.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 8th, 2009, 2:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 8th, 2009, 5:36 am
Мислења: 18
c-sativa Напиша:
GHETTO_PRINCESS Напиша:
Се извинувам ако ме свативте погресно - јас само сакав да дадам некоја подрска на агресив и на траката засо видов дека имат многу повејке лоси коментари него добри. Не го знам shot и немам нисто против него :) Ако звуцесе дека имав - па се извинувам за тоа - не ми бесе таква намерата. И нормало секој има право да си писува своје мисленје.
Поз.
Мило ми е што се разбираме
почит
мир!


Нормално - Морат да се разбираме нели :) И Тоа со го написа - вистина бесе у право.


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 22 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап