Сега е точно : Aприл 20th, 2024, 9:28 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Frenkie Ft Damir Imamovic - Tebi
ТемаИспратено: Февруари 3rd, 2010, 3:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Frenkie Ft Damir Imamovic - Tebi
ТемаИспратено: Февруари 3rd, 2010, 3:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
спотов е совршенство.. најдобро од Френки

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Frenkie Ft Damir Imamovic - Tebi
ТемаИспратено: Февруари 13th, 2010, 2:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Аууу...партали...го глеав пред некој ден на јутуб..не ми текна да го стаам тука..али кине !!!

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Frenkie Ft Damir Imamovic - Tebi
ТемаИспратено: Февруари 28th, 2010, 7:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
срање у многу убава боја. краш, коа стааш спот, пер, стааш...знаеш да одбереш песна и спот и артист. ама овоа улаФ си го промашил за сите пари. класична поп песна. сварно не знам шо толку ве бендиса. глупости живи.

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Frenkie Ft Damir Imamovic - Tebi
ТемаИспратено: Maрт 21st, 2010, 12:26 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Чудна нумера некако и битот и рецитал и рефрен ..
Али има некој посебен шмек и во музиката и во спотот. Се на се ме бендисва.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Frenkie Ft Damir Imamovic - Tebi
ТемаИспратено: Maрт 28th, 2010, 5:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 6th, 2005, 12:05 am
Мислења: 126
Битот е чуден затоа што е направен по угледот на босанскиот севдах, инаку интересна песна и спот иако сум слушнал и подобри песни на ова тема.

_________________
НИ!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап