Сега е точно : Јули 18th, 2024, 4:27 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: The Faculty - Yes You May (Remix)
ТемаИспратено: Декември 21st, 2009, 7:40 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 4th, 2008, 3:26 pm
Мислења: 37
Глеам го нема видеово овде па ај да го стаам :)
Ова му се фаќа како ремикс на ремиксот али нема везе, дечките супер ја преработиле траката, поготово делот на LY.F.E (во оригиналот тоа беше делот на Big L нели).
еве го видеото, шо би се рекло на англиски tribute to Big L.


А оние што го немаат оригиналниот ремикс нека кажат па ке го прикачиме на нет.Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: The Faculty - Yes You May (Remix)
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 12:01 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Ова се поштуе и тоа многу.Браво за дечкиве што одлучиле да направат вакво нешто и да му оддадат респект на Big L пошто човеков е вреден за ваков подвиг.Читав на http://www.biglonline.com/ дека се спремало документарец за Big L,само не се знае точниот датум за тоа кога ќе биде готов.Фановите на L можат да се зачленат на странава има многу интересни работи за него,како и текстови од песни.
R.I.P Big L!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: The Faculty - Yes You May (Remix)
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 3:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Септември 4th, 2008, 3:26 pm
Мислења: 37
Цитат:
Фановите на L можат да се зачленат на странава има многу интересни работи за него,како и текстови од песни.


already there :D
Интервјуто со Big Don е интересно, наводно оригиналните текстови од тетратките на Big L ке биле вклучени во книгата за него и наводно имало материјал за уште три албума :D
Can't wait till the shit turns real :D


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап