Сега е точно : Jуни 22nd, 2021, 1:06 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: 2Fast Live @ club Castro
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2009, 3:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2007, 9:28 pm
Мислења: 168
Локација: Dracevo Dolinata
Момакот ко и обично растура :twisted: ...
Ова е малце постаро на Crunk Rap Night во Castro....
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oo4unbE70Y8[/youtube]
Прв дел е репрезент негов и малце фс уфрлено,
а вториот дел е од Mr. Tung Twista :twisted: :twisted: :twisted:


_________________
http://myspace.com/therawandthewicked
-----------------------------------------
Dj Goce D' Sauce 1!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2009, 4:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Супер е типов.Го имаше у ,,Бакалница'' во понеделникот или вторникот рецитираше,стварно кине!Риспекат!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 26th, 2009, 4:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Jaaaao закон еееј....Кине ко Твиста :lol: :lol:

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Февруари 27th, 2009, 2:14 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Не ми е многу јако овоа, највеќе оти не може уопште да се разбере шо кажуе типот...Секој може брзо зборови да реди, ама малку е безвеза кога немаш поим кој збор е кажан, и шо уствари е кажано со целата таа "бамбарабумбара"...не се разбира, така да...брзината е преголема ја мислам...нема потреба од толку брзо зборување...
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2009, 6:14 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
Фичо мај нига хехе топ !

пОзз

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 1st, 2009, 2:34 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Еден збор не го разбрав..

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 8:49 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
нишо не го разбрав....ако тоа му беше поентата, браво успеал...ноу дисриспект, не ме разбирајте погрешно....али убо каза и ц-сатива и рап-ривал...шо е поентата на брзо зборка, ако ништо не разбрав???

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 10:30 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Slow motion е овај.. :)
Не сериозно , нема поента од ова.Со програма треба да го упосриш за да го разбериш.
Има и поинакви начини за брзо рецитирање , а да бидиш сфатен.( да се разбира шо рецитираш)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 10:50 am 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Slow motion е овај.. :)
Не сериозно , нема поента од ова.Со програма треба да го упосриш за да го разбериш.
Има и поинакви начини за брзо рецитирање , а да бидиш сфатен.( да се разбира шо рецитираш)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 2nd, 2009, 12:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Митролез :) ... не се работи за брзо зборување без везе и логика, туку за скилз.
И за да рецитираш толку брзо ти треба многу добар тренинг...

Снимката е лоша, затоа не се разбира скоро ништо... да беше чиста снимка со одличен звук, ке беше многу подобро.
hotsauce и други што биле присутни таму, сигурно знаат подобро од нас да го проценат момакот.

Поздрав.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап