Сега е точно : Декември 7th, 2023, 11:41 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: До кај стигнаа игрите :))
ТемаИспратено: Maј 8th, 2009, 2:24 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k5Fd6fHNdsE[/youtube]

Незнам колку од вас сте запознаени со оваа игра, но ќе опишам на кратко.
Starcraft & Starcraft : Broodwars, направена од Blizzard Entertainment (кои се исто креатори на Diablo i Warcraft серијалите) е излезена уште во 1998ма година и до сега е нај успешна како и нај продавана стратешка игра на сите времиња, воедно најиграна е-спорт игра до сега во историјата на гејмингот, повеќе и од Counter Strike и Dota. Оваа игра иначе сеуште се игра многу особено во Јужна Кореа, каде што е НАЦИОНАЛЕН спорт. Како што во други држави за национален спорт може да се смета фудбал или кошарка, така е и играва во Кореа. Луѓето што професионално се надпреваруваат зимаат високи плати и постојат јаки тимови кои имаат спонзори од калибарот на амд, интел, самсунг инт...
Јас сум запознаен со овој феномен но баш прееска приметив дека стигнало до тој степен да еден од турнирите (во случајов World Cyber Gaming ) е дури емитуван и коментиран на National Geographics познат канал од сверата на науката.

Мислите дека ова е иднината на спортовите како што тргнало? Морам да признаам делува интересно, ме интересира вие што мислите, поздрав.


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 8th, 2009, 12:44 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ако стигнат спортојте до ваков тип и размери, тогаш се сјебал светот уште толку. :)

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 8th, 2009, 1:26 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
Ееее им еам тоа Корејците,нов спорт измислија,можда ќе спакувам куфери па ќе идам за Кореа,да се такмичам со пацериве,едно време бев бајаги заразен од игрициве.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 26th, 2009, 1:38 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Февруари 7th, 2006, 5:17 pm
Мислења: 473
не овие од близард се ментални,.... особено ова играто шо е World of warcraft автоматски личниот живот ти станува споредна работа.. а играта и градењето на херојот примарна :?

_________________
Слика

Too many mc's not enough mic's
www.myspace.com/undergroundbrothers
www.myspace.com/spinin1
www.soundclick.com/underrb


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 26th, 2009, 2:37 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Хах, ако ова го сметат за спорт...ко шо кажа Драган - светот замина у пм.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maј 26th, 2009, 12:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
SPININ Напиша:
не овие од близард се ментални,.... особено ова играто шо е World of warcraft автоматски личниот живот ти станува споредна работа.. а играта и градењето на херојот примарна :?

Кој пробал,знае. :D


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап