Сега е точно : Декември 7th, 2023, 12:22 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Пушти Коси (прекрасна песна)
ТемаИспратено: Maј 14th, 2010, 11:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму


Zijan - Pushti kosi

Zapej, zapej bistra vodo i ti sonce milo zlatno
Zapej ptico i ponesi pesna nova, maka stara

Igraj oro, krsi snaga, oj ti mome milo drago
Pusti kosi vetar da gi nosi

Zapej zapej bistra vodo, izmij dusa vleci kamen
Zapej ptico i ponesi pesna nova, maka stara

Igraj oro krsi snaga oj ti mome milo drago
Pusti kosi vetar da gi nosi


_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ 1на тема ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап