Сега е точно : Aприл 25th, 2024, 7:01 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 4th, 2005, 10:37 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 10:02 pm
Мислења: 346
Локација: Rostushe City
abe ostaj te sega shto se karate, Mesija, Temniot Vitez, ostaj te go be gleash deka se mesha u muabet samo kolku neshto da kaze ova ona, ako ti kazesh neshto dobro toj odma protiv demek se razbira, a Reptile e najgolemoto sranje vo Europe, pooshto mnogu glupi tekstovi ima, samo jade gomna, zakani i nema poima od rap, a isto bez navreda I Aggro B, Sido, mi se isto kako Reptile najgolemo sranje vo Europe zashto svarno i tie samo se zakanuvaat, pari, picki, koli, droga, i takvi sranja + bratucedmi mi ima preveduvano nekoi tekstovi i stvarno mi ne mozam da gi podnesam. O Europe inaku dobri se francuzite pooshto, i imav i moznost da bidam vo Fs battle protiv eden francuzin i stvarno me izede so rimite ednostavno jazikot im odgovara i za minuta puka po 100 rimi u p.m a najdobar od Europe mi e Dizzee Rascal koj i istiot dobi Mejkjuri nagrada. PEACE


_________________
ZzZzZzZzZzZzZz СлИпИн`


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 4th, 2005, 10:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 10:02 pm
Мислења: 346
Локација: Rostushe City
a i zaboraiv da go spomenam Kool Savas od germanija koj ima isto mnogu dobri traki. ostarev sho da praam :) PEACE

_________________
ZzZzZzZzZzZzZz СлИпИн`


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 5th, 2005, 11:36 am 
Abe..Sido e sega komercijalen, a gi imash slushnato albumite shto gi ima pred toa??


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 5th, 2005, 8:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 10:02 pm
Мислења: 346
Локација: Rostushe City
ne sum mu gi slushal ama i ne sakam zashto ic ne mi se svidza, a go imash slushanto ti Dezzee Rascal, i kazi dali e podobar. aj Peace e brat

_________________
ZzZzZzZzZzZzZz СлИпИн`


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 5th, 2005, 9:03 pm 
Imam slushnato..Sido e zakon covek , kako sakas reci i ne mozesh vo nikoj slucaj da go sporedish so onoj kloshar Raptile..Zaso (primer pesnata Mama ist Stoltz) izrazuva epten jaki cuvstva.. Toj ima pominato detstvo shto nikoj od nas ne go posakuva..I toa go prenesuva so pesnite..Poslednoto cd MASKE. Stvarno e komercijala, i stvarno mnogu se iznenadiv koga go cuv, ama minatoto na toj covek mora da se poshtova..( sli4en primer imame so Mobb Deep vo USA)


Кон врв
  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 5th, 2005, 9:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 10:02 pm
Мислења: 346
Локација: Rostushe City
abe znam za so raptile vo nikoj slucaj zashto reptile ic ne mi go sakam ama ni najmalku i shto znam ne mozam ni glas ni nishto da mu slusham, ali ja ti vikam Dezzee Rascal za mene e najdobriot vo evropa a isto i francuzite se mnogu dobri kao IAM.

_________________
ZzZzZzZzZzZzZz СлИпИн`


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 24th, 2005, 4:08 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Gang Man Напиша:

Ti ja slusas pesnata deka ritamot e dobar,nemozes taka da ocenuvas moras da go razberes tekstot bidejki toa e najglavniot del od sekoja pesna i drugoto e vazno ama e prvo.


Inaku Meija mislam ova kritika ne e upatena kon tebe.Moe mislenje :D

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 24th, 2005, 9:14 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 10:02 pm
Мислења: 346
Локација: Rostushe City
abe ovoj, ti be citash shto ti kazuvam deka tekstovite ne mi se svidzaat opd Sido mislam sega shto gi ima pokomercijalnite zashto ne gi imam slushano postarite. Bratucedmi e vo germanija i toj mi gi prevedi nekolku tekstovi i voopshto ne mi se svidzaat, a inaku ako ne znaev zas shto se raboti vo tekstovite negovi nemashe ni da uptuvam kritiki.

_________________
ZzZzZzZzZzZzZz СлИпИн`


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2005, 12:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
abe sekoj si ima svoe mislenje. Stilot na Sido i na mene ne mi se svigja uopshte i ja slushnav i razbrav trakata "Mama ist stolz" i ??? sto e tolku extra? ima i raperi koi doziveale mn. pogrozni raboti ili ne e taka?....
Za Germanskiot underground rap momentalno mozam da kazam deka ima premnogu lazni raperi, kako sto sum svatil vo nekoi traki za sto e rabotata itn... ima mnogu tn. raperi, koi go kopiraat stilot na Aggro Berlin (najjaki sme, ubivame, jas sum vistinski gangster a ti nisto, ke plivame vo pari -ti rekov mi rece-)
eve nekoi posebni traki, koi mi se svigjaat od German Rap:

Pillah-K - Marionetten ( i uste edna druga od nego )
BUshido - Asphalt / Eine Kugel reicht
Azad feat. Curse - Rappresentieren

p.s. Francuski rap e zakon!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 25th, 2005, 11:41 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Јули 14th, 2005, 1:19 pm
Мислења: 1493
Локација: Bitola (Arnaut Maala)
Mesija Напиша:
Gang Man Напиша:
Ti ja slusas pesnata deka ritamot e dobar,nemozes taka da ocenuvas moras da go razberes tekstot bidejki toa e najglavniot del od sekoja pesna i drugoto e vazno ama e prvo.
!!!


Epa sea vaka Gang Man da ti objasnam nekoi raboti shto ochigledno ne ti se objasneti, ili se pravish deka si nekoj shto ima golemi poznavanja od hip hop kulturata a OCIGLEDNO pojma si nema. I ako si dojden na forumov protiv mene, ako si nastroen neso protiv mene kje dojdam Bitola pa kje naprajme muabet, a ne ovde da seresh bezpotrebno za da ne bidesh isklucen (p.s. Svati go ova kako ZOLT KARTON)..zasto na site temi pishuesh nesto protiv mene.. I na dete malo da mu ja pushtat pesnata od Raptile kje svati deka toa e komercijala, i deka na covekot mu doshlo da zema pari od spotovi i pesni..Epa ne znam koj kje mi se pravi HC a do vcera koj imashe avatar od LLoyd BAnks od G-Unit a.k.a. (G(AY) Unit)...epa sea nemoj mnogu da seresh za da ne dobiesh preku glava!!!i odi jadi porasni i nemoj mnogu da mi kazvash ovde
... Pozdrav Mesija!!![/quote]

I posle koj se kara,koj pisi protiv dadov svoe mislenje deka tekstot e najvazen a ti seres jas ne rekov deka imam golemi imam mali poznavanja i se trudam kolku sto mozam da ucam da gi zgolemam.A ti sto se kurcis so toa deka znaes poveke od mene ne e pravo,jas bas bi sakal da naucam od tebe,ama imam i svoj stav kon rabotite i nema poveke karanje od moja strana a ti kolku sakas seri ne se zamaram

_________________
http://www.youtube.com/user/gengobrateff
http://www.facebook.com/gengobrate
https://www.facebook.com/FreedomFightersBitola


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап