Сега е точно : Jуни 16th, 2024, 6:49 am

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 20th, 2006, 4:06 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 30th, 2006, 1:06 am
Мислења: 85
ubavooo se...se gledame papa
dedo lebeda



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 23rd, 2006, 3:04 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
ODLOZENO KOMPLETNO OD ORGANIZATOROT !!!!

NE ME PRASUVAJTE STO I KAKO, NE SUM JAS ORGANIZATOR I NE GI ZNAM PRICINITE!!!

Pozdrav!
Vojnik Out.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 23rd, 2006, 7:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
eve smejte se
http://www.on.net.mk/default-MK.asp?Ite ... E2838B3072

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 23rd, 2006, 8:41 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 10th, 2006, 5:25 pm
Мислења: 534
Локација: In Your fucked Brain
hahaha poser gi naprail ZAKON

_________________
http://www.myspace.com/vrisokbeatz
http://www.myspace.com/jasskopileto


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 23rd, 2006, 9:10 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Февруари 5th, 1987, 7:54 pm
Мислења: 1467
Локација: Скопје
Добра вест од страна на Трендо, само малце смешно ми беше што не користи големи букви во нова реченица кога пишува mail. :D

_________________
You get fucked up by the world you live in,
You get fucked up by the people you believe in.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 23rd, 2006, 9:26 pm 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
se zdrobiv vo smeenje radi ova pismo :))))) ehhhhh posle ke ne plukale na balkanot...more toa tabiet treba da se zapali zivo!

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2006, 1:38 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 30th, 2006, 1:06 am
Мислења: 85
ошто Едо Маајка дигна раце од Скопје?
Tака е, Едо не доаѓа во Македонија, како што тоа го најавивме и ние и другите медиуми. Оние што требаа да го донесат (Табиет продукција) сега ќе го носат Марчело во Хард рок. Значи, музика ќе има и натаму во овој град... ама не е тоа поентата. Би сакал да го расветлиме случајот со Едо, пошто е разочарувачки описен за македонските состојби. Се работи за една збирштина од суети, локални кавги и непотребни компликации кои на крајот доведоа до ваков наслов на оваа вест. Ќе ви ја реконструирам меил преписката меѓу дечките од Табиет и мене, Табиет и Едо, тука е и Логин.... хронолошки, од почеток, па сами ќе оцените зошто Едо решил да не доаѓа овде, се надевам, само засега. Одиме.


--------------------
Прво, ми стигнува меил од Табиет (кои ни тогаш, ни сега не ги познавам лично). Дечките ми нафлуваат информација дека ќе го носат Едо во Скопје и пристојно замолуваат тоа да биде објавено на сајт и да ја разгледам можноста Он.нет да влезе како спонзор на концертот.
Им пишувам:

From: "editor" <[email protected]
To: "'TabieT ProDuction'" [email protected]

kje objavam za edo, normalno. samo da doproveram dali e vistina. poshto sefte mi pishuvate, tachno ne mozham da znam dali ste ok ili ne, a nejkjam da lazham chitateli. utre mozham da dobijam meil deka na 2-ri januari vo skopje doagja majkl dzhekson.... ma jasno vi e, neli? a za promocija: pari on.net nema da dade, a jas lichno nekako se osekjam deka za promocija za edo u mk sum napravil baagi (poshto imav srekja rano da go doznaam, zasakam i onda shiram po javnost). a poshto bosanecot se ushte mi e drag, slobodno rachunajte na mene, shto znachi, koga kje treba pred koncert pak da se zapne mediumski, frlete mi nekoj meil isharet i kje podbutneme.

ma, super shto go nosite!

trendo

--------------------------------
Табиет прво ми пишуваат:

Ti teknuva u komunizmot..nemashe lazenje ..kazesh doagaat Pink Floyd i doagaat .. a sega vidi shto stanavme da ne si veruvame.. Nema veze se zezam jasno deka nemozes na lepe mail da mi veruvash , takvi vreminja dojdoa ..


мојата реакција на ова беше отприлика ваква: "??????", али ај, не им ја пишав :) потоа, откако Дневник ја објавува веста, ми го праќаат тој линк и:

Kako e ? Dobro utro ? novo, staro a? nego za muabetov so Edo ..
Trendo aj da pochneme so pregovori a ?

---------------------------------
Иако побарав од Логин да ми провери со менаџерката за Едо дали е вистина, не чекав потврда; бидејќи видов дека и Дневник објавил, објавувам на насловната на Он.нет, со мала задршка (само линкам до весникот). Им пишувам и ги потпрашувам за она што ми бодеше очи во претходното писмо:

objaveno.
nego, kakvi pregovori be prijatelche?

------------------------------------
Табиет не можеле да го видат објавеното па пишуваат пак а имаат и нова молба.

b.t.w. kade e objaveno.. i sakam tvoj tekst .. ok ako moze :)

-------------------------------------
Ова малку ме пизди, пошто сум хронично алергичен на нарачани - макар и добронамерно нарачани - текстови, па им пишувам:


ohoho, vekje pochna da barash i narachani tekstovi.

kako lesno se budi branko crvenkovski vo sekoj od nas :)

chuj, koga vekje zapochnuvash muabet za pregovori (ili kako da i gi narecheme), treba prvo da kazhesh shto nudish a posle shto barash.

ali, pred da pochnesh, da raschistime - mene i na on.net ne ni treba nishto. stvarno. ni karti, ni logo, ni prisustvo na bilbordi i sl.

znachi, keep it simple:

kje go nosite edo?

bonbona!

za mene toa e radosna vest i zatoa im ja objavuvam (imash najgore na sajt, ko za igi pop, preneseno od dnevnik, plus link do vas) na 15-tina iljadi lugje shto deneska kje mi dojdat na web.

za vozvrat ne baram nishto. samo vi ponudiv da frlite neshto interesno za deshavkata pa ushte ednash - dvapati da objavam. drugo: firmava se zanimava so prodazhba na internet. ottuka, prilichno e nespremna za organiziranje eventi, presovi i sl. jas ja ponudiv samo mojata dobra volja. i ko shto mozhesh da vidish na sajt - go napraviv toa.

lichno, mislam deka ste napnati povekje otkolku shto treba. ja sledev i prepiskata so login i mislam deka ste nefer. ona shto e normalna ebena procedura (jas pobarav od nego da mi proveri) - vie go tolkuvate kako somnichavost, nedoverba.... aloo?

kako toa zamisluvate deka nekoj treba da vi veruva od eden meil??

sum dobil mail od izvesni 'tabiet production'.

i?

znaesh jas kakvi pisma dobivam od chitateli? 100-tina, onaka, sekoj faking den... nekoi od niv se spremni da tvrdat i deka boris trajkovski e zhiv, ebate.

ako trebashe da veruvam od prva i odma toa da go pukav na on.net, odma kje i pishev na onaa legendarna vdovica na nigeriski dikatator koja so godini po meil nudi ogromni pari samo ако malku i se pomogne :)

tejk it izi i uzhivajte vo toa shto go pravite.

trendo

---------------------------

Е сега, веројатно во "бекстејџ" се случуваат компликации, Едо ваљда го бркаат неколку екипи од Скопје, ова - она, ма појма немам!


...da da bravo Trendo..taka e drugar ali na tipot mu dreme za nas tuka u Makedonija drugar Trendo, Trebalo u isto vreme da go nosi i Zoki (Svila) za da go otvora Coloseum nooviot so Edo Maajka..a Zoki kontakt so Edo preku Dj Shorty P.(Pancho)..Pancho go brkal preku eden Dj..a jas preku drug..i kao demek koga objaviv jas deka ke doaga ovie se neli mnogu po jaki so kesh od nas...i mu ponudile pogolem honorar..i Drugarot Maajka mi pushta e-mail i prati shto mi vika:

"---From : Maajka Edo <[email protected]
> Sent : Wednesday, October 25, 2006

care, ja sam dobio informaciju da ti je ovo prvi koncert koji radish, ja ne zelim vishe love nego samo da je sve profi uradzeno, molim te napishi mi s kim si radio sve....-.nakon shto sam dobio te informacije pito sam olija, to je moj dj, s kim bi mogo to raditi i on mi je preporuchio te ljude, molim te daj mi linkove da vidim shta si radio jer ja nikog dole ne poznam i jako me je strah da ne bude loshe, bilo za lovu bilo za marketing ili neki segment oko nastupa...
edo VOLI TE MAAJKA----- "

------------------------------
Пошто во приказната тотално непотребно го вмешуваат Логин, тој им го пишува ова:

Pocituvani prijateli,

verovatno dvajacata go brkate Edo Majka i ve molam najiskreno Lithium Records izbrishete go od sekoja konotacija i dopir so Edo Majka.

Koj ke go dogovori neka go dogovori,ako prodozlite da me vmesuvate vo vashite prikazni stvarno ke se javam kaj Edo i nema da go dobie nikoj.

Znaci ne drzham monopol, sakam da rabotat site koncerti za da vidat deka toa ne e lesno i da imaat poveke pocit sprema nashata rabota i trud.

NEMAM INTERES DA GO RABOTAM EDO MAJKA, SEGA. RAZBERETE!!!!

Onaa pomosh sto jas ja nudam na sekoj od vas, ne sum ja dobil nikogash od moite postari kolegi koi mi ebavale majka 10 godini... no ve molam odjebete me i reshavajte si gi problemite megusebe.

Panco mi e prijatel, Tabiet mi se dragi posto se mladi. No ni jas, ni nekoj drug od lithium nema da faka strani i brka vrski za nekogo koga ke se pojavi vakva turli tava.

The end

Koj go nosi neka go nosi, ke odam i jas na koncert!

Pozdrav Login

----------------------

Но, како ова писмо и претходната порака на Едо да не се доволна причина "нашиве" да ја смират топката, нервозата расте, којзнае што се дешава... знам дека на крај, во сандачето на Едо и неговата менаџерка (тука сме и јас и Логин и други), стигнува скандалозно ( и во содржинска и во формална смисла) писание. Прочитајте го и ставете се во кожа на Босанецот или на кој било друг човек кој е поканет да дојде во Македонија. Би отишле вие некаде, уџум од дома, после ова?


Ja sam potpisao dogovor sa Marchela ..pravimo to za hip hop, za Balkan za
Jugoslaviju..:) Panco ni je raper pitaj ko hochesh on je momak sa mnogu kintu,on je pokushao da pee na "Super Zvezda" to je festival za decja muzika alini su mu dozvolili zashto je mnogo stari i ondak je postao Makedonski Zeljko Joksimovish,a pred godinu dana sam cuo da je postao raper..Kako to samo se posaje raper za godinu dana..Pancho je "fake"an "fansi" -slushash pi.e.Ja kad mi je soul kazao datum odmah sam obezbedio smeshtaj za 4 osoba 2 dvokretne sobe.i za Marchela to otposle.platio sam .. u dupku sam ..Zajebao si me...ne samo mene celo Bandu ..Imalo je i incidenet..Ja ni sam bio tad tamo samo shta sam si otisho ...Moja banda kad je doznala da Pancho igra prljavo-gnasno mrsno gadno otishli su kog njega doma Dvama Najveci od moju bandu -slon & bliznak- u 02:30am i sa ga izvukli napolje i doneli u kancelariu bio je bled kao krpa tako su mi kazali moi ljudi.neznam shta da rechem ali ljudi tu se tuku za to razmislite shta radite !! molim vas .. A imate sve mi smo sve obezbedili josh kad SOUL mi kazao da datum bokirash 8.12 (sada je 07.12. da znate) hotel,i plakate i flaere i karte sve sam naruchio...neznam ovo je krajno neprofesialno od Vashu stranu sory ali tako je...

Mi smo od damnom u rapu ,mi ne zelimo Panco poshto bio Zeljko Joksimovich u Mk ..a mi smo u igru po10 do 17 ma i vishe,najstari je u igru 19 godina , epa vidite sad ..Znamo pravila..A Pancov otac imasvoju privatnu kliniku i "Tata treba mi 40000dolari za guru daj mi" tata daje .. mi pred 8 godina prvi put smo uzeli pari od rap i to 200eura 15 dushi..brate ne smo ih delili nego smo pili i ishli u kafanu i smo ih potroshili za 2 dana..a Puka Kozmetika i Edinstvena Opcija grupi koi che da nastapuju Makedonski grupe oni sum mi oni su filter u MK :) !!!!..lichno ja ne ja sam pevao nekada davno, ja sam za ovo da se dogovaram.. da znash Marchelo je bio u Sk pre da mu izadje njegovi prvi album DE FACTO ja sam tad radio snimao dokumentarac,pitaj...nema veze nek Edo Odluchi ali Mnogo gubi Balkanski Hip Hop ako ne dogete vi da znash,ni je bitna ideologija bitna je biologija ,A ako Pancho nosi Edo Tu publika che bude JA i josh troje ..samo da znash,,,pitaj kako je bilo na Guru,na Jeru .. naj losho shta moze biti..Ovo je festival shta sam gledao u Bugarskoj..ima svashta,film,teatar,performans,izlozba na fotografije, pr. Imamo na

07.12.2006 jutros u 07:30 im se da tema na ekipi koi su prijavljeni (reziseri,kamermani itn itn.) i im ikazem do 19:00 da budete tu sa film do 120sek. Shta Znachi imache Balkanski shampionat u Film Do 120sek.posle imamo proekcije izabira ziri najbolji film dobie nagradu(parichnu)(ili 35mm) i ondak idemo na koncert to je sve na jedno mesto nadvor iamamo,grafiti,skejt par..neznam ovo che biti veoma prekrasni den u MK poshto celo vreme je

sranje(izvinite) Znachi ja cekam odgovor OVO JE ZADNJO-RAZMISLITE I RECITE SHTA ! A TI PANCO PAK IGRASH GADNO GADU MENI MOJE DOSTOINSTVO NE DZVOLI DA TE OPCUJEM TI SI NULA ZA SVE NAS ..
--------------------------

Ете, драги мои, тоа е тоа...


------------------------------
уствари, дополнително стигна и оваа симпатична "хитна" наредба:

Последна промена: 23.11.2006


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2006, 1:39 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 30th, 2006, 1:06 am
Мислења: 85
ova e znak na greoj manastirski deka ni e organizacijata:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 25th, 2006, 2:30 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 25th, 2004, 9:50 pm
Мислења: 738
Локација: Jurassic Park
delot za panco e zakon :D

_________________
RAPTOR


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 10 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап