Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:03 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4  Следна

Sto sakas da ima na edna rap zabava?
DJ 4%  4%  [ 3 ]
Nastap 24%  24%  [ 16 ]
DJ i Nastap 72%  72%  [ 49 ]
Вкупно гласови : 68
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Sto sakate da vidie na rap zabava?
ТемаИспратено: Jуни 29th, 2008, 5:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
Vaka, kako sto glasi temata mnogu me interesira sto ocekuvaat ili sakaat lugje da vidat na rap zabavi. Odgovorete na anketata i pomognete im na lugjeto sto se obiduvaat da organiziraat nesto.
Pozdrav.


_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 29th, 2008, 5:14 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 15th, 2007, 8:12 am
Мислења: 274
Па у принцип, само настап на DJ или МС не е лоша идеја. Ама според мене, ако се искомбинираат двата елементи, тоа е вистинското. Scratch 'n' mix, Freestyle, траки и све тоа е она вистинското. Искрено, сакам и break-dance на бина :lol:, само тоа колку што знам беше возможно да се види само на фестот лани...
ПоЗдРаФ и ПоЧиТ

_________________
Почивај во мир Ненад... Friends 4 Life!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Jуни 29th, 2008, 6:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
ја у суштина сум за некој настап затоа што само кај нас не се дешава такво нешто уназад две години (мислам на артист од америка или некаде западно) така да гласав за настап , но без проблем и дј ако има :) поздрав па ајде да видимо нешто годинава више кај нас!

риспекта

_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2008, 5:42 am 
Отсутен
Администратор
Членски аватор

Регистриран: Maј 26th, 2004, 2:52 pm
Мислења: 1745
Локација: Los Angeles, CALIFORNIA USA
nastap na nekoe zensko MC so mnoguuuu tancerkiiiii:D breakdance ali od zeni:D ke bide odlicno:)

_________________
http://www.freewebs.com/agato
http://myspace.com/agatodemon
[email protected]
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2008, 5:45 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maј 10th, 2005, 8:45 pm
Мислења: 237
Локација: Битола бабам Битола...
Анкетата треба да се прошири и со следните елементи:
Домашни MC
Странски МС
Битбокс,
Фристајл,
Брејкденс,
итн итн...
Јас највеќе сум за фс и домашни мс.... Странски не слушам воопшто, јбг...

_________________
Слика


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2008, 6:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 3rd, 2005, 12:56 am
Мислења: 685
Локација: Tetovo-Ajducko maalo
pa bi sakal nekoj stranski artist i mnooogu kucke so tange :))

_________________
Genocid-Ulicna Brigada-Tetovo
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2008, 6:31 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
AGATO Напиша:
breakdance ali od zeni:D ke bide odlicno:)


Rabotam na toa :D
Ej be da ne znaete nekade vo MK kaj sto moze da se uci b dance?
tesko e vaka sama.. :roll:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 1st, 2008, 10:16 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 10th, 2005, 7:56 pm
Мислења: 1959
Mc.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 2nd, 2008, 3:15 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
THE_LADY_D Напиша:
AGATO Напиша:
breakdance ali od zeni:D ke bide odlicno:)


Rabotam na toa :D
Ej be da ne znaete nekade vo MK kaj sto moze da se uci b dance?
tesko e vaka sama.. :roll:
jas ucam momentalno sam poso se spukav so trenerot, ako sakas moze da iskombinirame neso :D

_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 2nd, 2008, 3:22 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 21st, 2004, 2:04 pm
Мислења: 495
Локација: TETOBO
ONYX!!!::) ili TIM DOG

_________________
www.myspace.com/ekipata
www.myspace.com/mefki
OPASNO PO ZIVOT!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап