Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 8:52 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Sto sakas da ima na edna rap zabava?
DJ 4%  4%  [ 3 ]
Nastap 24%  24%  [ 16 ]
DJ i Nastap 72%  72%  [ 49 ]
Вкупно гласови : 68
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 9th, 2008, 2:57 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Ај ај ќе видиш ти ај...
Плус, нигде не реков дека сакам да се видам СЕБЕСИ на бина...Не дека не ми следува, ама ај...Ќе те фатам ја тебе, че видиш тиииии :)Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Септември 9th, 2008, 2:41 pm 
Отсутен

Регистриран: Jуни 3rd, 2008, 6:30 pm
Мислења: 2
Локација: Аеродром
treba da ima poveke zurki pa na nekoja Dj na druga MC na treta i dvete

_________________
немој да се плашиш кога ке ме видиш зашто не сум толку страшен ко што си мислиш


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Октомври 20th, 2008, 10:22 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 4th, 2008, 10:18 pm
Мислења: 2
Локација: strumica
ја на рап журка сакам да видам брејк денс :lol: и друго :roll: :roll: :lol:

_________________
RAP breaks rools


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Ноември 22nd, 2008, 2:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Септември 10th, 2008, 4:19 pm
Мислења: 523
Локација: Скопје
DJ и настап.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 12:25 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Се може да ја крене публиакта на нозе....и Dj настап....И MC настап....и двете комбинирано...ама ја мислам за да се долови комплетната слика би требало и двете да се застапени...истотака и open mic мене многу ми се свиѓа тоа стварно знае да разгори атмосфера...(Баже од Нов поредок коа е на open mic бегајте има сериозни последици :lol: :lol: :lol: )
али ако е застапено DJ и настап на MC мислам дека е најдобро...
РЕСПЕКАТ

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 2nd, 2008, 4:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
јас сакам да видам гипс табли и мои графити на нив (у позадина тоа) :) иначе еМ-Си и ди-џеј (струја и славе :wink: )

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 4th, 2008, 4:18 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
AGATO Напиша:
nastap na nekoe zensko MC so mnoguuuu tancerkiiiii:D breakdance ali od zeni:D ke bide odlicno:)


се цени ! :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Декември 29th, 2008, 5:10 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Авдуст 30th, 2007, 5:49 am
Мислења: 1196
DJ и Настап.

_________________
I’m tired of people judging what’s real Hip Hop.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Aприл 5th, 2009, 12:57 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 23rd, 2009, 3:29 am
Мислења: 34
Локација: gradot na poroci
сакам да видам кучки шо че го мрдаат ебаниот задник и агресивни пијаници на шутка :lol: :lol: :lol:

_________________
potpis data pijam voda


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Sto sakate da vidie na rap zabava?
ТемаИспратено: Jaнуари 16th, 2010, 2:02 am 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 6:17 pm
Мислења: 11
Freestyle борби најздраво че биди!!!! а не е лошо ниту MCингПОЗЗ


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап