Сега е точно : Декември 6th, 2023, 5:22 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 27th, 2008, 8:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 23rd, 2006, 10:52 am
Мислења: 1255
Локација: Vlae grada
daj da vidime kolku ideme od sk pa ako sme dovolno da napolnime kombe da ideme taka poeftino ke ne fati


_________________
If you feel I disrespected you, good, I meant to!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Јули 31st, 2008, 5:52 pm 
Отсутен
Баниран

Регистриран: Maрт 1st, 2008, 9:52 pm
Мислења: 32
luge daj kazete koga pucnuva da ne dremamime cel den struga:)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2008, 7:50 pm 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
[color=red][color=red][size=24]ВО КОЛКУ СААТОТ ТОЧНО ПОЧНУВА HIP HOP STAGE????????[/size][/color][/color]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 1st, 2008, 10:33 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
Ма шо го е*ам...важно ке биде !!!!!!!!!!!!ЗАКОООООООН..Ајде кој иде се гледаме утре!!!!!!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 2nd, 2008, 12:31 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
Fireeeeeeeee

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 2nd, 2008, 1:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
mamli Напиша:
Fireeeeeeeee


жешко, а?

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 2nd, 2008, 2:57 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
fireee ke bide bratuced fireee

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 3rd, 2008, 11:29 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Ај да го сефтисам. Самошто стигнав од Струга, капната, преуморна ама МОРАМ И МОРАМ да го искоментирам овој неверојатен настан.
Значи:
1. Една од НАЈНАЈНАЈНАЈЛУДИТЕ ЖУРКИ на кои сум била. Едноставно, срце ти скока од радост што ги гледаш и слушаш највештите емсија во Македонија на едно место, а и од возбуда и од премногу адреналин и ендорфин :)
2. СТР2 Р А С Т У Р И Ј А !!!!!!! Момците ја имаат и ќе ја имаат мојата најголема почит и поддршка, зошто нивниот рап е ТОКМУ оној кој јас го сметам за еден од најквалитетните. Страјк, неверојатен на сцена, на Блажеј му го сјебаа микрофонот, ама тоа не ја спречи „Населба“ и останатите траки да се рецитираат беспрекорно. Совршено.
3. Green Out се приказна за себе. Исто така, успешна приказна. РНС е мајстор. И друго нема тука што. Малце ми беше жал зошто сакав да ја слушнам „Фрекфенции“ во живо, ама нареден пат се надевам. Огнен инаку многу ми се свиде, талентиран beatboxer.
3. Шлагот на крај, САФ. Нашата хип хоп гордост. Хип хоп кој едноставно не можеш да го заборавиш така лесно. Одлично, Piks, одлично Гоце, а Смилен, хаха закон бе :)

Луда журка. Јас, иако немав веќе крв во жиливе и воздух во дробовите, завршив во 6 наутро на автобуската, пишувајќи еден текст за кој бев инспирирана од Фонетика Хип Хоп сцената. Уште еднаш, момците ме потсетија дека мора да правиме квалитетен рап, да бидеме патриоти и да се сакаме и чуваме, без оглед на се, односно, дека ХИП ХОПОТ Е НАШАТА ЗАЕДНИЧКА ЉУБОВ.

Јас ви благодарам :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 3rd, 2008, 1:09 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
ЗАКОООООООООООООООООООООООН ЖУРКААААААААААА!!!!!!!!!Јас супер си поминав..А и времето се погоди-не заврна :D :D ..Кој не дошол да му е мака!!! :wink:
Се надевам ке има уште вакви супер настани..ајде поздрав
п.с. штета шо Пеше не беше за Green Out да е комплетен ама нема врска...и вака не беше лошо...


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Авдуст 3rd, 2008, 3:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jaнуари 16th, 2005, 1:31 pm
Мислења: 1356
Kolku koshta ??
e koshta brat :)

Bilo kakov komentar ne e dovolen za da se opise toa sto se slucuvase.
samo ke kazam deka najdobriot nastan na koj sum bil...
odlicni klasici koi gi pustase dj goce i piki sipi..
odlicno organiziran nastap na SAF..
STR 2 ja zdivea publikata
Toni i brus odlicno si ja zavrsia rabotata i pokraj otsustvoto na pese
... pofalbi i za izrabotenite grafiti na strajk i ruki.
na krajot nakaj 4 skrecuvase strajk i nekade kaj 4 i 30 zavrsi nastanot

Na drugiot stage bese interesno i se simnav da vidam kako e tamu
nakaj 5 utroto do 8 se vrtese muzika koja ja proslediv so odmaranje na lezalka :))
+ milo mi bese sto vladeese pozitiva nasekade...

pozz

_________________
Ova e Funky ( Dj Pozitiv Remix ) 2008 Video

http://www.youtube.com/watch?v=dRBEh73jNjE


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап