Сега е точно : Maрт 28th, 2024, 5:29 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]




Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 26th, 2009, 8:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
nikola Напиша:
girlll Напиша:
Инаку погрешно ме разбравте. Не сум ја уопште нафурана! Напротив ептен сум чилд! Тешко мене ако дозволам еден глуп и банален форум муабет да ме нафура.



па ако форумов ти е глуп и банален шо кој кур си се за4ленила на НЕГО :evil:


Олади!
`Глуп` и `банален` не се мисли на форумот, него на муабетот!
Добро прочитај пред да реагираш. :wink:
Различните ставови не ти дават право да се понашаш така.



Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 27th, 2009, 7:46 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 20th, 2008, 6:22 pm
Мислења: 66
Локација: u pi4ku mater
nikola Напиша:
apsolud! Напиша:
nikola Напиша:
girlll Напиша:
Добро бе од кај ги копате екипиве жити се? Кој се овие?
DrunkFlow екипа?
Паки'А и Алфа?!
Двоен Сомнеж?!?

Сите рапери станаа а? Лесно е.. Јади гомна само.. Али тешко е да си квалитет..
Ете зашто пуца Електрик Јуниврс кај мене у соба.


шо ти е ма на тебе шо јади гомна ? DRUNK FLOW ми се бивша екипа од автокоманда и зелезара DVOEN SOMNEZ ISTO исто мои луѓе со нив и првиве бевме у папаја на настап од илинде маџари релација се и ПАКИ И АЛФА исто од ацтокоманда . а шо сакаш да казес дека си ТИ НЕКОЈ КВАЛИТЕТ ?
само уше ова .. зашто ги браниш дранк флоу ако ти се биша екипа ?


зс да не коа повеќето ги поштуем ко браќа а рацете нема да ти се исушат ќе ти ги искршам :lol:



абе шо збориш жити све.. 8)

_________________
http://www.myspace.com/vuysa


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 27th, 2009, 11:32 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2007, 9:16 pm
Мислења: 347
Локација: keramidnica,skopje
Vuisah Напиша:
nikola Напиша:
apsolud! Напиша:
nikola Напиша:
girlll Напиша:
Добро бе од кај ги копате екипиве жити се? Кој се овие?
DrunkFlow екипа?
Паки'А и Алфа?!
Двоен Сомнеж?!?

Сите рапери станаа а? Лесно е.. Јади гомна само.. Али тешко е да си квалитет..
Ете зашто пуца Електрик Јуниврс кај мене у соба.


шо ти е ма на тебе шо јади гомна ? DRUNK FLOW ми се бивша екипа од автокоманда и зелезара DVOEN SOMNEZ ISTO исто мои луѓе со нив и првиве бевме у папаја на настап од илинде маџари релација се и ПАКИ И АЛФА исто од ацтокоманда . а шо сакаш да казес дека си ТИ НЕКОЈ КВАЛИТЕТ ?
само уше ова .. зашто ги браниш дранк флоу ако ти се биша екипа ?


зс да не коа повеќето ги поштуем ко браќа а рацете нема да ти се исушат ќе ти ги искршам :lol:



абе шо збориш жити све.. 8)


абе ок не сум про4итал добро а за 4у4у се заебавав за раката сеа заедно ке му ја скрсиме сакас а стефан? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Senkata MC 4 Life


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 28th, 2009, 12:01 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 20th, 2008, 6:22 pm
Мислења: 66
Локација: u pi4ku mater
nikola Напиша:
Vuisah Напиша:
nikola Напиша:
apsolud! Напиша:
nikola Напиша:
girlll Напиша:
Добро бе од кај ги копате екипиве жити се? Кој се овие?
DrunkFlow екипа?
Паки'А и Алфа?!
Двоен Сомнеж?!?

Сите рапери станаа а? Лесно е.. Јади гомна само.. Али тешко е да си квалитет..
Ете зашто пуца Електрик Јуниврс кај мене у соба.


шо ти е ма на тебе шо јади гомна ? DRUNK FLOW ми се бивша екипа од автокоманда и зелезара DVOEN SOMNEZ ISTO исто мои луѓе со нив и првиве бевме у папаја на настап од илинде маџари релација се и ПАКИ И АЛФА исто од ацтокоманда . а шо сакаш да казес дека си ТИ НЕКОЈ КВАЛИТЕТ ?
само уше ова .. зашто ги браниш дранк флоу ако ти се биша екипа ?


зс да не коа повеќето ги поштуем ко браќа а рацете нема да ти се исушат ќе ти ги искршам :lol:



абе шо збориш жити све.. 8)


абе ок не сум про4итал добро а за 4у4у се заебавав за раката сеа заедно ке му ја скрсиме сакас а стефан? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


хахаха пун си со идеи! :D :D

_________________
http://www.myspace.com/vuysa


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 4 Април @ club Castro - Verbal Attack!!!
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2009, 1:57 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 29th, 2009, 1:53 am
Мислења: 3
hotsauce Напиша:
Слика
Bujrum :twisted: :!:
DRUNKFLOW EKIPA ZASEKOGAS!!! hejteri pusete


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2009, 2:12 am 
Отсутен

Регистриран: Maрт 29th, 2009, 1:53 am
Мислења: 3
Vuisah Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Симона, сама кажа дека не ги познаваш , тогаш не коментирај воопшто ако не си слушнала.( јас немам слушнато за дел од нив и нема да коментирам)Никој не те тера сосила да одиш или да не одиш.Ти си знајш , твое право и крај нема шо да се дискутира.Така да немој на невидено и неслушнато да ги судиш.И не знам како можиш да не подршваш рап настани.Не мораш да рипаш , оди седи настрана.Толку се бара , али ти си знајш.
Ако немаш шо да кажиш друго , не коментирај , сериозно.



brat..izvini sea mozebi malce ke bidam kontradiktoren ama vo pravo e Girll od toj aspekt deka se izbacuvaat sekakvi ekipi shto pojma nemaat da recitiraat ,napraile 3 traki i ajde nastapii..nema smisla..odma se glea deka im e da bidat videni..
mene mi trebashe cela godina i ipol masivno da snimam pa duri na kraj da napraam nastap..sakam da se dokazam kako soliden raper a ne samo da me ima segde..oni neka si sobiraat pari..ama shto e so publikata? zar bi trebalo da im se primer nekoi takvi ekipi?, sea sekoj ako prai nastap sho ke bide?..katasrofa u rap scenava! nejkam raspravii..tapa e..samo sakaf da iskomentiram logi4no i iskreno! (ina4e da nema zabluda ne komentiram za site ekipi sho se na plakatof,ima i kvalitetni..zboram za ovie shto gi naso4i girll samo bez Paki..imam 4ueno od nego pesni,talentiran e..
dobro nemam zashto ja da kazuvam sho kako koj kakof,ja si kazaf moe mislenje,pa vie idete na linkovine i 4ujte kako recitiraat tie drugite i sami procenete si!..nejkam za drugo u drugo ime da zboram zasho posle ke ima jadenje gomna ko sekad!)
pozz
po4it
mir


vaka znaci sega neka izleze VISTINATA NA VIDELINA!!! vusia deckoto sto demek e 'raper' koga vlagase u rap igrava osnovata ja ucese od segasni clenovi na DRUNKFLOW (error da biggz i JASmin) dokolku ne vi e dovolno ova dosega sto go kazav EVE FAKTI!! go molese JASmin (hiphophisterija-drunkflow) da go odnese kaj ERROR DA BIGGZ toj da mu demonstrira odnosno DA GO NAUCI vuisa KAKO SE PISUVAAT TEKSTOVI I KAKO SE RECITIRA!!!! pa sega videte do kade stignaa rabotite toj da kritikuva i komentira za DRUNKFLOW EKIPA sami svatete KOJ E KOJ pozz od LJUPCO (DRUNKFLOW EKIPA)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2009, 4:22 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
аман бе...известување ставија! не знам зошто БИЛО КОЈ ОД ВАС уопште би коментирал на ИЗВЕСТУВАЊЕ!?!? прочитај, оди/не оди и крај...
туку...алал да ви е, накуцавте мислења :lol: :lol: :lol: , ајде сеа на ДОМА да видиме кој до кое место стасал...
апсурди, тешки апсурди
фак ит, се случуе...

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2009, 11:21 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 2nd, 2008, 2:15 pm
Мислења: 448
elJAY93 Напиша:
Vuisah Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Симона, сама кажа дека не ги познаваш , тогаш не коментирај воопшто ако не си слушнала.( јас немам слушнато за дел од нив и нема да коментирам)Никој не те тера сосила да одиш или да не одиш.Ти си знајш , твое право и крај нема шо да се дискутира.Така да немој на невидено и неслушнато да ги судиш.И не знам како можиш да не подршваш рап настани.Не мораш да рипаш , оди седи настрана.Толку се бара , али ти си знајш.
Ако немаш шо да кажиш друго , не коментирај , сериозно.



brat..izvini sea mozebi malce ke bidam kontradiktoren ama vo pravo e Girll od toj aspekt deka se izbacuvaat sekakvi ekipi shto pojma nemaat da recitiraat ,napraile 3 traki i ajde nastapii..nema smisla..odma se glea deka im e da bidat videni..
mene mi trebashe cela godina i ipol masivno da snimam pa duri na kraj da napraam nastap..sakam da se dokazam kako soliden raper a ne samo da me ima segde..oni neka si sobiraat pari..ama shto e so publikata? zar bi trebalo da im se primer nekoi takvi ekipi?, sea sekoj ako prai nastap sho ke bide?..katasrofa u rap scenava! nejkam raspravii..tapa e..samo sakaf da iskomentiram logi4no i iskreno! (ina4e da nema zabluda ne komentiram za site ekipi sho se na plakatof,ima i kvalitetni..zboram za ovie shto gi naso4i girll samo bez Paki..imam 4ueno od nego pesni,talentiran e..
dobro nemam zashto ja da kazuvam sho kako koj kakof,ja si kazaf moe mislenje,pa vie idete na linkovine i 4ujte kako recitiraat tie drugite i sami procenete si!..nejkam za drugo u drugo ime da zboram zasho posle ke ima jadenje gomna ko sekad!)
pozz
po4it
mir


vaka znaci sega neka izleze VISTINATA NA VIDELINA!!! vusia deckoto sto demek e 'raper' koga vlagase u rap igrava osnovata ja ucese od segasni clenovi na DRUNKFLOW (error da biggz i JASmin) dokolku ne vi e dovolno ova dosega sto go kazav EVE FAKTI!! go molese JASmin (hiphophisterija-drunkflow) da go odnese kaj ERROR DA BIGGZ toj da mu demonstrira odnosno DA GO NAUCI vuisa KAKO SE PISUVAAT TEKSTOVI I KAKO SE RECITIRA!!!! pa sega videte do kade stignaa rabotite toj da kritikuva i komentira za DRUNKFLOW EKIPA sami svatete KOJ E KOJ pozz od LJUPCO (DRUNKFLOW EKIPA)
хахахахахахаха :lol: :lol: уживај ќе биде ! :lol: :lol:
они да му демонстрираа како се рецитира и како се пишуе текстови ќе беа на врв бе баче :lol:
не ти иде нешо брат, ае ти дааме шанса да смислиш уше нешо :)

_________________
myspace.com/absolus


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2009, 1:30 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Оф леле каква љубомора имаат на страната на Вуиса...Епа тоа е дечки сепак е предобар за вас :lol: :lol: :lol:

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето:
ТемаИспратено: Maрт 29th, 2009, 2:54 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 20th, 2008, 6:22 pm
Мислења: 66
Локација: u pi4ku mater
elJAY93 Напиша:
Vuisah Напиша:
RaP-RiVaL Напиша:
Симона, сама кажа дека не ги познаваш , тогаш не коментирај воопшто ако не си слушнала.( јас немам слушнато за дел од нив и нема да коментирам)Никој не те тера сосила да одиш или да не одиш.Ти си знајш , твое право и крај нема шо да се дискутира.Така да немој на невидено и неслушнато да ги судиш.И не знам како можиш да не подршваш рап настани.Не мораш да рипаш , оди седи настрана.Толку се бара , али ти си знајш.
Ако немаш шо да кажиш друго , не коментирај , сериозно.



brat..izvini sea mozebi malce ke bidam kontradiktoren ama vo pravo e Girll od toj aspekt deka se izbacuvaat sekakvi ekipi shto pojma nemaat da recitiraat ,napraile 3 traki i ajde nastapii..nema smisla..odma se glea deka im e da bidat videni..
mene mi trebashe cela godina i ipol masivno da snimam pa duri na kraj da napraam nastap..sakam da se dokazam kako soliden raper a ne samo da me ima segde..oni neka si sobiraat pari..ama shto e so publikata? zar bi trebalo da im se primer nekoi takvi ekipi?, sea sekoj ako prai nastap sho ke bide?..katasrofa u rap scenava! nejkam raspravii..tapa e..samo sakaf da iskomentiram logi4no i iskreno! (ina4e da nema zabluda ne komentiram za site ekipi sho se na plakatof,ima i kvalitetni..zboram za ovie shto gi naso4i girll samo bez Paki..imam 4ueno od nego pesni,talentiran e..
dobro nemam zashto ja da kazuvam sho kako koj kakof,ja si kazaf moe mislenje,pa vie idete na linkovine i 4ujte kako recitiraat tie drugite i sami procenete si!..nejkam za drugo u drugo ime da zboram zasho posle ke ima jadenje gomna ko sekad!)
pozz
po4it
mir


vaka znaci sega neka izleze VISTINATA NA VIDELINA!!! vusia deckoto sto demek e 'raper' koga vlagase u rap igrava osnovata ja ucese od segasni clenovi na DRUNKFLOW (error da biggz i JASmin) dokolku ne vi e dovolno ova dosega sto go kazav EVE FAKTI!! go molese JASmin (hiphophisterija-drunkflow) da go odnese kaj ERROR DA BIGGZ toj da mu demonstrira odnosno DA GO NAUCI vuisa KAKO SE PISUVAAT TEKSTOVI I KAKO SE RECITIRA!!!! pa sega videte do kade stignaa rabotite toj da kritikuva i komentira za DRUNKFLOW EKIPA sami svatete KOJ E KOJ pozz od LJUPCO (DRUNKFLOW EKIPA)



абе ЉУПЧЕ :) ...ти рапер си?...ххх..добро. :D
многу се изрезили жими мајка ГРЕВ ми е и да ти враќам(јебига тука и рима кажав) :D
нема шо ја да се замарам,самиот ТАЛЕНТ кажува СВЕ!..ти моеш да си вадиш верзии какви ти сакаш..
али тоа ти е кој ти перел мозок ти перел,ти сеа си по4нал сто посто глеам,не се разумеш многу у ствариве..
(абе многу си ми неискусен)а?
Вистинските ЛуѓЕ си знаат кој е кој неам ја шо на тебе да ти објаснувам...
ја да у4еф од некој на твое ниво сеа ќе ми се смееја куп луѓе..хххх
така? поштуеш?хххх
бацки :P

_________________
http://www.myspace.com/vuysa


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Оваа тема е заклучека не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ � теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 9 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2023 Македонски Рап