Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:06 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 2:52 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
како прво: ривалче извини за објавата, не знам зошто не треба и како уопште сум го направил тоа, само пробував да закачам слика, и не сум баш сигурен како и што сум заебал :mrgreen:
нема да се повтори
второ: се видовме ли ја и ти бе брат? срамота ако не се видовме...а мислам дека не се видовме...колку што памтам... :oops: :oops:
трето: голема благодарност на сите присутни, не знам како бевте задоволни од настапите наши, само знам дека позитивно ме изненади реакцијата од вас...почит до сите што дојдоа, и до сите што не беа а сакаа...
и четврто: извинување за евентуалните пропусти во организација, следната година ќе се организираме мнооооогу подобро и понавремено...
како и да е, мислам дека си поминавме добро, имаше дружба, шутките ги видов, откачена екипа се клоцаше доле...респект :idea:
мило ми е што се извлече максимумот од раперите и од публиката, позитивна атмосфера...јас бев весел за првпат откако татко ми почина, значи прв пат после точно 6 месеци, и за тоа ви благодарам!
почит до вас
мир!


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 2:55 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
THE_LADY_D Напиша:
И ти беше таму? Леле предавници!
Ве мразам еј! :)

Секако дека те сакаме бе девојче, и мене лично ми е криво што те немаше таму, замисли се дружев со ВИКО!? не можам да верувам :mrgreen: :mrgreen:
пратив поздрав по нејзе за тебе, ќе ти го пренесе, се надевам :mrgreen:
како и да е, Врел Ефект беше присутен таму, поштуам!
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 3:36 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Ги сакам пак шутките, ја сакам калта која сеуште неможе да се тргне од моите алишта
а и од моите нови патики кои беа од срни-бели напраени :mrgreen: :mrgreen:
Ќе биде појако од страна на организиција Марјане, иако и ова не беше лошо.
Peace.. Маафака БТ репрезент :)

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 12:34 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
CrashoOoT Напиша:
Ги сакам пак шутките, ја сакам калта која сеуште неможе да се тргне од моите алишта
а и од моите нови патики кои беа од срни-бели напраени :mrgreen: :mrgreen:
Ќе биде појако од страна на организиција Марјане, иако и ова не беше лошо.
Peace.. Маафака БТ репрезент :)
Поштуам Краш, поштуам
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 4:05 pm 
Отсутен
Модератор

Регистриран: Авдуст 13th, 2005, 12:32 pm
Мислења: 3275
Локација: Битола
Ако е објава, темата ќе се прикажва стално како активна ( на прва страница ), обично во Објава одат некој работи поврзани со подфорумот, така мислам.
Али не е проблем за овај пат.
Инаку, топ си поминавме на журката, памтат патиките.
Бидете поздравени.

_________________
Поет ..


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 4:52 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2008, 3:20 pm
Мислења: 1012
Локација: Ljubljana, Slovenia
c-sativa Напиша:
THE_LADY_D Напиша:
И ти беше таму? Леле предавници!
Ве мразам еј! :)

Секако дека те сакаме бе девојче, и мене лично ми е криво што те немаше таму, замисли се дружев со ВИКО!? не можам да верувам :mrgreen: :mrgreen:
пратив поздрав по нејзе за тебе, ќе ти го пренесе, се надевам :mrgreen:
како и да е, Врел Ефект беше присутен таму, поштуам!
почит
мир!


Искрено ни јас неможам да вервам оти те дружела. Поарно памти го ова, не се случува секој ден :)
Фала на поздравот иако сеуште не ми е пренесен, да знајш дека навистина жалам шо не бев.
Ај ко ќе дојдам, ќе напрајш уште една, нели? :))
Поздрав.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 18th, 2009, 7:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
CrashoOoT Напиша:
Ги сакам пак шутките, ја сакам калта која сеуште неможе да се тргне од моите алишта
а и од моите нови патики кои беа од срни-бели напраени ...


My man!! :)

Почит за ова до организатор(-от или -ите), се надевам дека ќе бидам присутен следниот пат!

Ги поздравувам и сите други што направиле одлична атмосфера... Па дајте да видиме што и како било :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 19th, 2009, 1:35 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Иам еден клип ќе се обидам да ви ја доловам атмосферата ;)

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 20th, 2009, 1:26 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
CrashoOoT Напиша:
Иам еден клип ќе се обидам да ви ја доловам атмосферата ;)
Е јебига, најголем пропуст беа камерите. Требаше да има најмалку две, ама не знам од кои причини не можеа да се обезбедат...Краш ако имаш нешто снимка закачи ја и мене ме интересира шо е фатено :idea:
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Хип Хоп Настан Велес 16.10.2009
ТемаИспратено: Октомври 20th, 2009, 11:49 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Дечки..не можев да дојдам...жалам..а ми се идеше..премногу...Единствено шо не можам да верувам...Вико го дружела Ќурин...wОw...се дешава...ја чекам 1 месец да дое у ск..а камоли да се дружиме... :D :D :D инаку..чекам ваков настан у иднина...и ке гледам обавезно да дојдам...ке се потрудам...во меѓувреме...се гледаме на 31 у хавана...поздрав... :D :D :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап