Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:12 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Декември 23rd, 2009, 5:05 pm 
Отсутен

Регистриран: Декември 23rd, 2009, 5:02 pm
Мислења: 1
www.50centvoskopje.com.mkКон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Декември 24th, 2009, 12:35 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Што бара у Скопје бе, нека иде у Гостивар или у Дебар.

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Декември 25th, 2009, 9:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
freaky_dicky Напиша:
Што бара у Скопје бе, нека иде у Гостивар или у Дебар.


word!! :D

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2010, 12:55 am 
Отсутен

Регистриран: Јули 7th, 2005, 9:54 pm
Мислења: 288
Ни во Гостивар не ни треба, фала. :x


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 6th, 2010, 9:15 pm 
Отсутен

Регистриран: Jaнуари 5th, 2010, 5:27 pm
Мислења: 22
Форумов се вика Underground Mak Rap, а не Тешка Комерцијала што навистина многу е тешко да се нарече RAP ;).
Сепак фала на инфо.

_________________
Hip Hop Elements:
[Graffiti] [Rap] [Breakdance] [Beatbox] [Scratching / DJ]


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 7th, 2010, 1:33 am 
Отсутен

Регистриран: Февруари 14th, 2009, 3:41 am
Мислења: 44
Да идеше во МК после албумот Get rich or die tryin' сигурно би одел. ама сега НЕ. после тој албум се шо има напраено е катастрофа


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 7th, 2010, 4:49 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Maрт 2nd, 2005, 4:07 am
Мислења: 244
Локација: SKOPJE ,TOPANA GHETTO
koj kur e ovoj 50cent
aj da napravime bojkot na ovoj klosar

_________________
●/ You say Soulja Boy, I say Nas
/▌ You say Lil Wayne, i say B.I.G
/ \ You say DJ Khaled, I say DJ Premier


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 8th, 2010, 7:52 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
denis_baton Напиша:
http://www.50centvoskopje.com.mk


Сајтот не постои :(

п.с. Зошто се зачлени?

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 9th, 2010, 10:35 pm 
Отсутен

Регистриран: Февруари 14th, 2009, 3:41 am
Мислења: 44
http://www.50centvoskopje.com/

oвa е сајтот ако го интересира некој


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 11th, 2010, 12:44 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Декември 30th, 2007, 10:35 pm
Мислења: 732
Локација: Чаир
Хахахааха 49 денари у Македонија....змај

_________________
Неам потпис...


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап