Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:23 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 5:00 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
ја баш би одел, ама да знам дека ќе мава од Get Rich...ама се мислам дека одат глупости како Candy Shop, и некако не ме фаќа окце...да го ебам
почит
мир!


_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 11:44 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
c-sativa Напиша:
ја баш би одел, ама да знам дека ќе мава од Get Rich...ама се мислам дека одат глупости како Candy Shop, и некако не ме фаќа окце...да го ебам
почит
мир!


Истомисленик .. Али и картата ваљда не е некоја пристојна цена:P


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 6:29 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
Ако мава од новиот албум може да одам, али зависи од картата.. Добар му е новиот албум има многу добри траки, посебно Psycho со Eminem.

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 7:28 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
CrashoOoT Напиша:
Ако мава од новиот албум може да одам, али зависи од картата.. Добар му е новиот албум има многу добри траки, посебно Psycho со Eminem.
шо знам...мене се освен Get Rich... ми е срање!
ако дознае некој карта колку е, нека каже...па на крајот на краиштата, ќе ојме на Rammstein у Белград, кој го ебаа пејсеценти :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: знам дека рамштајн нема да разочараат :idea:
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 13th, 2010, 10:36 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
c-sativa Напиша:
CrashoOoT Напиша:
Ако мава од новиот албум може да одам, али зависи од картата.. Добар му е новиот албум има многу добри траки, посебно Psycho со Eminem.
шо знам...мене се освен Get Rich... ми е срање!
ако дознае некој карта колку е, нека каже...па на крајот на краиштата, ќе ојме на Rammstein у Белград, кој го ебаа пејсеценти :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: знам дека рамштајн нема да разочараат :idea:
почит
мир!


Абе да ми даеш и 50 евра не би отишол на 50 цент-мрсулот!

А што е ова... Обожаваш Рамштајн? хаха :)
Уникатни се нели? Worldwide :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2010, 2:42 am 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
CrashoOoT Напиша:
Ако мава од новиот албум може да одам, али зависи од картата.. Добар му е новиот албум има многу добри траки, посебно Psycho со Eminem.


За Before I Selfdestruct збориш ? Му го неам чуено , ваљда ќе бидне у блиска иднина ..
И да, според мене еден од најдобрите комерцијални рапери . Интересното е што повеќето почнавме со него да слушаме реп , а сега во Wu стилот : ,,Who the fuck is 50 cent ? ,, ..
Не дека хејтам некој на форумов ,па контра му идам,туку стварно и за мене ( ко копиљ, нели :) ) ми е смешно да глеам поголеми дечки од форумов што постираат коментари со оној филм во кој бев во 7 одделение ( ,, јас сум андергроунд , комерцијала срање ,, )
Пак ќе кажам,не ми е во план да навредам некој
Почит
пс. Нели се ширеа гласини или стварно беше ,тоа дека у Косово пред 2 години кога дојде нигеров,картата беше 50 центи ? :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2010, 1:08 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
картата би требало да биде околу 20 евра..и во белград е приближно толку


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 14th, 2010, 10:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
dzole Напиша:
... Интересното е што повеќето почнавме со него да слушаме реп , а сега во Wu стилот : ,,Who the fuck is 50 cent ? ,, ..
Не дека хејтам некој на форумов ,па контра му идам,туку стварно и за мене ( ко копиљ, нели :) ) ми е смешно да глеам поголеми дечки од форумов што постираат коментари со оној филм во кој бев во 7 одделение ( ,, јас сум андергроунд , комерцијала срање ,, )
Пак ќе кажам,не ми е во план да навредам некој
Почит


Мене ме сметаш во „повеќето“?

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 15th, 2010, 12:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Септември 19th, 2006, 12:12 am
Мислења: 1003
Локација: Skopje Grada
убаво нек си помине кој ке иде, ја само на рап концерти идам како и на добри музичари.

_________________
Hardcore Rap Will Never Die

MC VOJNIK
http://www.myspace.com/mc_vojnik

DNS PRODUKCIJA
http://www.dnsproduction.com
http://www.myspace.com/dolinata

Macedonian Hip Hop Festival
http://www.hiphopfest.com.mk


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: 50CENT vo Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 15th, 2010, 2:23 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Специалист ,кажав општо .


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3, 4, 5  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 3 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап