Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:43 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: С.А.Ф LIVE-- 31 ЈАНУАР --club HARDROCK!!!
ТемаИспратено: Февруари 12th, 2010, 6:58 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
А мене ме занима дали има нешо слики или клип од дешавкава ?Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: С.А.Ф LIVE-- 31 ЈАНУАР --club HARDROCK!!!
ТемаИспратено: Февруари 13th, 2010, 4:33 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
Абе ја имам клипови ама од моб. - значи дизастер, ни се гледа ни се слуша нешто, плус и бев на сепарињата у далекуто:)))
се слушаше ама мн малку видов. пики сипи не ме бендиса туку речи ич. мислам, очекував многу повеќе од човек со толку долга кариера. многу повеќе - во смисол на квалитет. не повеќе песни, туку подобар настап. после втората песна, немаше душа да прдне, а не па да рецитира. што е и до негде нормално, а штом е тоа нормално, тогаш уште понормално е да си земеш еден дечко за испомош...па ваљда толку планиран настап не те фатил изненада па да си немал време да организираш барем еден со тебе горе да ти помага. зошто се качуваш сам кога знаеш дека нема логика 15 песни сам да ги рецитираш од почеток до крај, па ќе ти варира бојата на гласот, па ќе летаат недоискажани зборови, ќе се прерипуваат по 2-3 стиха...мерак имав за сите песни што беа изведени, и затоа си поминав мн добро, ама пики сипи повеќе се посрамоти отколку што ја расипа забавата. не може да се расипе забавата со тие песнички, барем не мојата. така е кога не се работи редовно, а се сака камбек. да не беше уникатот од позадина именуван како диџеј Гоце, најверојатно ќе фрлаа патлиџани на емсито.
се надевам дека овој состав нема да гине со "fade out"...ама сака работа, рецитирање, вежбање ет сетера, ет сетера...
оечкувам уште добри журчиња да се празниме на креативен начин :idea:
почит
мир!
п.с. знам дека прашањето беше дали има слики и клипови, од кај мене - нема, ако најдам нешто ќе ставам, ако има некој нека обеси нешто...
out

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: С.А.Ф LIVE-- 31 ЈАНУАР --club HARDROCK!!!
ТемаИспратено: Февруари 16th, 2010, 5:03 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Баш штета што искочило така , на крај краева , Саф се да го еам .Мислев ќе има повеќе позитивни коментари и од дечки што ги познавам а беа тамо.
Фала на сликовитиот опис иначе :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: С.А.Ф LIVE-- 31 ЈАНУАР --club HARDROCK!!!
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2010, 2:05 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
dzole Напиша:
Баш штета што искочило така , на крај краева , Саф се да го еам .Мислев ќе има повеќе позитивни коментари и од дечки што ги познавам а беа тамо.
Фала на сликовитиот опис иначе :)
абе пер, мој доживљај...а едноставно, може и ја очекував премногу...ама мислам дека отприлика реално ја доловив ситуацијата, од моја гледна точка сепак...не беше така црно, ама настапот на пики сипи мораше да биде побезгрешен и поорганизиран
почит
мир!

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: С.А.Ф LIVE-- 31 ЈАНУАР --club HARDROCK!!!
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2010, 2:07 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2008, 5:05 am
Мислења: 184
Локација: право па лево
Сакам да ги видам САФ во полн состав. :shock:

_________________
Фрлам шурикени како да се пенкала!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: С.А.Ф LIVE-- 31 ЈАНУАР --club HARDROCK!!!
ТемаИспратено: Февруари 18th, 2010, 7:06 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Aприл 3rd, 2005, 4:48 pm
Мислења: 1567
Локација: "...I appear everywhere and nowhere at once..." - Veles
freaky_dicky Напиша:
Сакам да ги видам САФ во полн состав. :shock:
Нормално 8)

_________________
"...to speak the truth it takes bravery,
and no man could stop my flow
because i know what i speak, and i speak what i know..."The RZA


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап