Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 8:18 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: [12.02.2010] Bdat Dzutim a.k.a Timbe @ Club Castro - Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2010, 3:48 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Jуни 14th, 2004, 12:31 am
Мислења: 894
Локација: Tetovo , Brooklyn
Слика

12.02.2010 Петок во Клубот Кастро - Скопје , гостува а и воедно ќе го промовира најновиот албум белградскиот емси Тимбе, член на групата Бед Копи...

Како локална подршка за вечерта се:

Војник (ДНС Екипа)

Подземјето

Почеток во 21:00
Влез 200 денари...


Епа кој ќе е во можност да биде присутен, се гледаме на ракиица и рап од душа!

риспекта


_________________
I'll be Brooklyn till i die!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: [12.02.2010] Bdat Dzutim a.k.a Timbe @ Club Castro - Skopje
ТемаИспратено: Jaнуари 29th, 2010, 3:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Jуни 27th, 2006, 3:10 pm
Мислења: 1490
Локација: Велес
партали..ако се е океј таму сум!!

_________________
www.myspace.com/crashmc1
www.myspace.com/ulicnaumetnost


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: [12.02.2010] Bdat Dzutim a.k.a Timbe @ Club Castro - Skopje
ТемаИспратено: Февруари 13th, 2010, 2:22 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Е кај мене не беше све океј... :( :( :( Го пропуштив овој настан..затоа некој ако има слика, видео...било што...?! :)

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап