Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 9:04 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 4th, 2010, 5:38 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Петоков ке изобилува со рап...на прегледсе три журки...може да си одберете на која ке идете... :D :D :D

Прва е онаа во Кастро..мој фаворит...почеток во 20:30..влез 150-фче...настапуваат : Ајс & Гајка, Дудо, Кртот, Ортографија, Контра Напад, Приземје Екипа...Прав Хип Хоп!!!
http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=322971461841&index=1

Втора е онаа во Хавана (Карши ЈБТ)...почеток 21:30...влез 100 + пијачка...Настапуваат : Деки о2 & Страчка, СКЦ (Чернобил), Двоен Сомнеж, 1Е Стојан, Арди Тракиерија Куршум МС... Ја не би идел :D :D :D
http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=327070387431&index=1

И последна...е огромната журка во колосеум...почеток во 00:00..влез 200-че...Настапуваат Бед Копи поточно Ајс Нигрутин & Тимбе...Гостин е BVANA MC... Би одел..али лична карта го немам :D :D :D
http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=365533285929&index=1

Поздрав...и се глеаме на една од овие журки !!!


_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 1:52 am 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
заборави на Б2 и JUICE

ја таму ќе идам..поздрав за сите шо го препознавааТ рапот на Џус :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 10:21 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
mc_ado Напиша:
заборави на Б2 и JUICE

ја таму ќе идам..поздрав за сите шо го препознавааТ рапот на Џус :)


Без разлика..али за мене тоа не е рап... :D затоа не го стаив..али кој сака може да си иде !!!

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:00 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
Ige Напиша:
mc_ado Напиша:
заборави на Б2 и JUICE

ја таму ќе идам..поздрав за сите шо го препознавааТ рапот на Џус :)


Без разлика..али за мене тоа не е рап... :D затоа не го стаив..али кој сака може да си иде !!!


си реков ја,за тие шо препознаваа :wink:

иначе жал ми е за тебе стварно :|


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:04 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
mc_ado Напиша:
Ige Напиша:
mc_ado Напиша:
заборави на Б2 и JUICE

ја таму ќе идам..поздрав за сите шо го препознавааТ рапот на Џус :)


Без разлика..али за мене тоа не е рап... :D затоа не го стаив..али кој сака може да си иде !!!


си реков ја,за тие шо препознаваа :wink:

иначе жал ми е за тебе стварно :|


Јбг брат..џус е рап..приџи ми полако..Јбг..реков ја...за мене не е рап...а мене ич не ми е жал... :)

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:10 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
Џус - ќути док те карам

"Ја кад се мало зезам мислите да сам пуко
уствари смета вам јер пролазим где је уско"


брат нема шанси да не се препознае ова,значи не е до џус проблемот :)


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:12 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
mc_ado Напиша:
Џус - ќути док те карам

"Ја кад се мало зезам мислите да сам пуко
уствари смета вам јер пролазим где је уско"


брат нема шанси да не се препознае ова,значи не е до џус проблемот :)


Добро брат..тебе ти се свиѓа..мене не..за мене не е рап..затоа пишав кој сака нека иде..=)

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:16 pm 
Отсутен

Регистриран: Maј 18th, 2008, 10:39 pm
Мислења: 230
Локација: karposh III
поштуем тоа шо не ти се свиѓа,ама да не е рап :|

и мене не ми се иде на бвана и ајс зато шо не ми се свиѓаат па никогаш не сум кажал дека не се рап :)

важно се разбравме :)

уживај


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:47 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Ај дека неможеше уште една журка
Жити почитта што ја имаат меѓусебна


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:51 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
Ај дека неможеше уште една журка
Жити почитта што ја имаат меѓусебна


Пеер јебига...си нашле термини тогаш и таму... Не би било фер да откажат едни заради други...другпат ке се погодат различно :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 2 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап