Сега е точно : Јули 23rd, 2021, 8:23 pm

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 7:58 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Цц турборапер машала :) Иначе се повеќе журки се организираат ,баш топ ,само ај најди пари за сите:P Поздрав до тие што ќе идат на Ајс ин да хаус ( нашиов А ј с ) :)Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 8:03 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
Цц турборапер машала :) Иначе се повеќе журки се организираат ,баш топ ,само ај најди пари за сите:P Поздрав до тие што ќе идат на Ајс ин да хаус ( нашиов А ј с ) :)


Не крекај бе..и од овие понудени 3..многу нормално дека ке се иде на А Ј С... :D

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 8:14 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Ти викам ќе има шиткање вечер , за еден папир отиде журката,толку им фали :lol: Се шалам :P


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 8:15 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
Ти викам ќе има шиткање вечер , за еден папир отиде журката,толку им фали :lol: Се шалам :P


Не колни...ке те тепам...нема шанси не веруем.. :lol: :lol: :lol:

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 8:31 pm 
Отсутен

Регистриран: Aприл 6th, 2008, 1:18 pm
Мислења: 900
Земјаците твои се во Вулкан ,не во Хавана :roll:


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 5th, 2010, 8:36 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
dzole Напиша:
Земјаците твои се во Вулкан ,не во Хавана :roll:


E добро де..сум згрешил..не е битно...никој нема да иде на нив.. :lol:

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2010, 1:57 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Како си поминавте на журките?
Дај, залепете некои слики ако имате :)

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2010, 11:41 am 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Октомври 2nd, 2008, 9:53 pm
Мислења: 753
Локација: Кисела Вода, Скопје, Македонија
Jaс си поминав топ..бев во Кастро...дури имаше и повеќе од понуденото...Бранко и Духот беа на сцена...и беше една од подобрите журки на кои сум присуствувал..а слики неам..ке побарам од баграта шо бевме..па ке залепам..!!!

_________________
Hip-Hop nije fraza koja se pise. Hip-Hop je razlog radi koj ja disem. Rap is what we do. Hip-hop is how we live!!!


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2010, 8:57 pm 
Отсутен
Членски аватор

Регистриран: Ноември 29th, 2008, 10:32 pm
Мислења: 122
Локација: Кисела Вода
Многу добра журка у кастро, атмосферата ептен фина у целина, башка испаднаа некои непланирани настапи, све на све одлично :D
Слики нема, дај ако најде некој нека втури :]

_________________
шкљ.


Кон врв
 Профил  
 
 Наслов на мислењето: Re: Три Журки Во Петок !!!
ТемаИспратено: Maрт 8th, 2010, 9:10 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Maрт 26th, 2005, 4:17 pm
Мислења: 2628
Локација: ваму таму
Ige Напиша:
Jaс си поминав топ..бев во Кастро...дури имаше и повеќе од понуденото...Бранко и Духот беа на сцена...и беше една од подобрите журки на кои сум присуствувал..а слики неам..ке побарам од баграта шо бевме..па ке залепам..!!!


Добро, јас ќе чекам.

_________________
http://www.myspace.com/SpeciaListMK

„Или ќе чекориме заедно, или ќе умреме како робови“ АГО


Кон врв
 Профил  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1, 2, 3  Следна

Часовникот е според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови and 4 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron
Copyright © 2004-2009 Македонски Рап